Reklama
Reklama

Rusza Festival Malta. 143 wydarzenia, 600 artystów i 24 lokalizacje

archiwum | fot. Maciej Kopiński

Hasłem 31. edycji Festivalu Malta jest "Powrót na ziemię / Back to the Ground".

Między 18 a 29 czerwca Poznań zmieni się w plenerową scenę za sprawą zaproszonych artystów - cyrkowców, tancerzy, performerów, muzyków.

Po wielu miesiącach spędzonych w domach i przed ekranami komputerów, spotkajmy się razem na Festiwalu Malta, który w tym roku wraca do swoich korzeni - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Myślę, że w różnorodnym programie każdy znajdzie coś dla siebie - będzie można zobaczyć spektakle gościnne lub te wyprodukowane przez poznańskie teatry, a także koncerty czy działania artystyczne oraz animacyjne dla różnych grup wiekowych. Festiwal ponownie będzie blisko mieszkanek i mieszkańców, sprzyjając budowaniu relacji między nami, zawieraniu nowych znajomości, tworzeniu więzi sąsiedzkich. To właśnie niezobowiązującego bycia razem i wspólnego przeżywania emocji najbardziej teraz potrzebujemy. Zapraszam serdecznie do Poznania. Zapraszam na Festiwal Malta - dodaje.

W tym roku poznaniacy i turyści będą mogli wziąć udział w 143 wydarzeniach, w tym 136 bezpłatnych. Wszystko to przygotowuje ponad 600 artystów w 24 lokalizacjach na terenie Poznania.

Konsekwentnie łączymy różne światy, pokazujemy, jak rzeczy nieoczywiste, na pozór niezależne połączone przez talent twórczy i siłę sztuki stają się dostępne dla każdej osoby wiedzionej ciekawością poznania. Tej ciekawości naszym widzom i widzkom nigdy nie brakuje. Mamy poczucie, że pandemia na nowo wyzwoliła potrzebę wspólnego świętowania i celebrowania bycia razem. Z wirtualnych przestrzeni ostatnich miesięcy powróćmy zatem na ziemię, odzyskajmy grunt pod nogami - podkreślają organizatorzy festiwalu.

Oficjalne otwarcie 31. Malta Festival Poznań odbędzie się w piątek 18 czerwca o godzinie 21:00 na scenie w parku Wieniawskiego. Po przemówieniu organizatorów festiwalu, usłyszymy dużo rock and rolla w wykonaniu berlińskiego zespołu Laura Lee and The Jettes - będzie to pierwsza prezentacja nowego showcase'u muzycznego Kijów-Poznań-Berlin, który mamy nadzieję przerodzi się w przyszłości w większy miejski projekt. W kolejne dni usłyszymy artystów i artystki z Poznania i Ukrainy - dodają organizatorzy.

Więcej informacji i szczegółowy harmonogram wydarzeń dostępny jest tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
18.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro