Reklama

Nie żyje Bohdan Błażewicz

Materiały prasowe

Związany z Poznaniem kompozytor muzyki teatralnej i piosenek aktorskich autor scenariuszy i inscenizacji teatralnych zmarł w sobotę.

6 czerwca Bohdan Błażewicz przegrał heroiczną walkę z ciężką chorobą. Kompozytor w 1972 przyjechał do Poznania, gdzie jako absolwent klasy kontrabasu założył w klubie "Od Nowa" grupę jazzową " Warsztat". W latach 80-tych B. Błażewicz otworzył w Poznaniu pierwszą w Polsce prywatną scenę z kabaretem Salon Urszuli Lorenz - Lorenz Gallery, gdzie przez 5 lat zrealizował 15 przedstawień granych w kilku językach. Pisał muzykę do przedstawień teatralnych i Teatru Telewizji. Związany był także z poznańską Sceną na Piętrze - komponując muzykę do spektakli teatralnych - Mówię do ciebie po latach ... Czesława Miłosza , Ósmy dzień tygodnia Marka Hłaski, Nocne życie Anny Strońskiej i Zgubny nałóg miłości Anny Strońskiej. W ostatnich latach założył i prowadził Kabaret BB.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA
Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro