Reklama

KontenerART wraca po zimowej przerwie. Z nowymi regułami w związku z epidemią

fot. KontenerART / FB

Po kilkumiesięcznej przerwie kontenery wracają na kulturalną mapę Poznania.

"Kino KontenerART. Nowa Nadzieja" to cykl prowokujący do dyskusji nad rolą kina w obliczu aktualnej sytuacji pandemicznej. To selekcja tytułów poruszających rozmaite problemy społeczne, dzięki której próbujemy odnaleźć nadzieję i powrócić do utraconego świata - mówi Anna Nycz z KontenerART. - Nie po raz pierwszy kino ratuje nas z życiowych tarapatów. Tym razem pozwoli nam zobaczyć i przeżyć to, za czym w czasach kryzysu i izolacji tęsknimy, o czym marzymy, czego potrzebujemy - dodaje.
Przed i po projekcjach odbędą się dyskusje o filmach za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wszystkie pokazy startują o godz. 21:00.
18.05 poniedziałek - Hair/Milos Forman/ 1979
21.05 czwartek - Debiutanci/ Mike Mills/ 2010
23.05 sobota - Thelma i Louise/ Ridley Scott/ 1991
26.05 wtorek - Pink Floyd. The Wall/ Alan Parker/1982
27.05 środa - Las Vegas Parano/ Terry Giliam/ 1998
28.05 czwartek - Malena/ Giuseppe Tornatore/ 2000
30.05 sobota - Big Lebowski/ Joel Coen/ 1998

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Ze względu na epidemie zmienione będą też zasady. Goście będą mogli wejść na kontenery tylko od strony parku Stare Koryto Warty. Otwarcie wiąże się też z wprowadzeniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, zgodnych z obowiązującymi regulacjami.
Teren został podzielony na strefy, wolne miejsce gościom będzie wskazywał host. Wprowadziliśmy także limit osób. Oznacza to maksymalnie 250 gości na cały obiekt - mówi Zbigniew Łowżył z KontenerART. Wszystkie stoły i krzesła są regularnie dezynfekowane. Punkty gastronomiczne będą wydawać jedzenie na tacach, które odkażamy po każdym użyciu. Stoliki są oddalone od siebie o ok. 2-2.5 m. Przy większości z nich może usiąść 1-2 osoby - dodaje.

Organizatorzy przypominają także o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz odkażaniu rąk. Płyny do dezynfekcji znajdują się przy wejściu na teren.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro