Reklama

Nie żyje Romuald Lipko, lider Budki Suflera

fot. FB Budka Suflera

Artysta zmarł w nocy z czwartku na piątek.

- Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera - można przeczytać na facebookowym profilu Budki Suflera.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Lipko od lat grał w zespole Budka Suflera na klawiszach. Jest autorem lub współautorem takich hitów zespołu jak "Takie tango", "Bal wszystkich świętych". "Jolka Jolka pamiętasz", "Za ostatni grosz". Skomponował też wiele piosenek dla innych artystów - m.in. Zdzisławy Sośnickiej (Aleja Gwiazd), Maryli Rodowicz (Tak nam słodko, tak nam gorzko) czy Anny Jantar (Nic nie może wiecznie trwać).

Artysta od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową.

  • Aktualizacja
    piątek, 7.02.2020 r., godz. 09.47
    Aktualizacja
    piątek, 7.02.2020 r., godz. 09.47
    Odwołany został zaplanowany na marzec koncert Budki Suflera w poznańskim klubie B17. Zespół Budka Suflera po stracie Romualda Lipki prawdopodobnie wróci jednak do koncertowania.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
16.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro