Reklama

Tomasz Łęcki nowym dyrektorem Muzeum Narodowego w Poznaniu

fot. MKiDN

Trzyletnia kadencja nowego dyrektora rozpocznie się 1 grudnia.

Tomasz Łęcki został powołany na stanowisko dyrektora Muzeum Narodowego przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego. Odebrał dziś nominację z rąk Dyrektora Generalnego MKiDN Jarosława Czuby. Łęcki zastąpi na tym stanowisku pełniącego obowiązki dyrektora dr. Adama Soćko.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Historyk Tomasz Łęcki od 2015 roku był dyrektorem Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości. W latach 1998-2014 pełnił funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina. Był też m.in. wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski (2003-2011). Natomiast w latach 2009-2012 był członkiem Zarządu Stowarzyszenia Metropolia w Poznaniu, członkiem Rady Naukowej Centrum Badań Metropolitalnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest też twórcą Parku Dzieje oraz warsztatów umiejętności - Akademia Parku Dzieje. Łęcki został odznaczony m.in. Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości oraz Nagrodą Świadek Historii.


Źródło MKiDN.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro