Reklama
Reklama

Ulica Wyłom w remoncie: 300 metrów za około 850 tysięcy złotych

fot. PIM

Trwa przebudowa ulicy Wyłom, która choć krótka, jest istotnym łącznikiem dla mieszkańców osiedla Powstańców Warszawy.

- Do tej pory ul. Wyłom miała porządny chodnik tylko po stronie północnej i gruntowy parking dla samochodów osobowych. Po południowej stronie ulicy ułożone były tylko fragmenty chodnika, do budowy którego używano różnych materiałów - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W ramach inwestycji powstanie nowy chodnik po południowej stronie ulicy, częściowo wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, ułożone zostaną nowe krawężniki i wyremontowane zostaną zjazdy do posesji. Zaplanowano tu również 3 progi zwalniające oraz miejsca parkingowe po północnej stronie ulicy. Nie zabraknie też zieleni - nowych drzew oraz trawnika. Wykonawca buduje tu również kanał teletechniczny umożliwiający poprowadzenie kabli pod ziemią.

- Do tej pory wykonawca zrealizował już większość prac związanych z budową sieci teletechnicznej, rozpoczął rozbiórkę chodników i prace związane z powstaniem parkingów - dodają.

Prace pochłoną około 850 tysięcy złotych. Wykonawcą jest firma INFRADROG z Chodzieży. Prace mają się zakończyć w styczniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami w Wielkopolsce. Poznań mają ominąć
25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
26.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro