Reklama
Reklama

Kaskadowy pomiar prędkości na drogach w całym kraju. "Uwaga mobilki! Suszymy dzisiaj na potęgę"

fot. Policja

Przed nami przedłużony listopadowy weekend, który rozpoczął się ogólnopolskimi działaniami kontrolno-prewencyjnymi pn. "Kaskadowy pomiar prędkości".

Jak zapowiadają policjanci z Komendy Głównej Policji większej niż zazwyczaj liczby funkcjonariuszy i kontroli na drogach należy spodziewać się m.in. na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci będą dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo podróżujących oraz reagować na wszelkie naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, zwracać uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci, a także zwracać uwagę na pozostałe wykroczenia, które generują zagrożenie - informują policjanci.

W działania zostaną zaangażowane grupy SPEED, których zadaniem jest m.in. eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, w szczególności nie dostosowali się do ograniczeń prędkości - dodają.

Oto kilka rad od policjantów:

Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, w szczególności w zakresie dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach.

Kierując samochodem podczas rozmowy telefonicznej korzystaj z zestawu głośnomówiącego.

Dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego.

Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu.

Zachowaj szczególną ostrożność przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami.

Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży.

Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych.

O swojej akcji informują dziś w komunikatach policjanci z wielu komend powiatowych w Wielkopolsce. Uwaga mobilki! Suszymy dzisiaj na potęgę. Na dodatek kaskadowo i w całej Polsce. Noga z gazu. Ciekawe ile praw jazdy przywiozą dzisiaj "białe czapki" - piszą na swoim profilu na Facebooku policjanci z Konina.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro