Reklama
Reklama

Programowanie, testowanie - jak to ugryźć?

Powoli zbliża się koniec roku, w mediach społecznościowych wszyscy powoli dzielą się swoimi przemyśleniami związanymi z okresem, który się kończy, a także planami na przyszły 2020 rok. W Fundacji CODE:ME wyszliśmy z założenia, że planowanie to bardzo istotny czynnik, ale po co czekać do nowego roku, skoro możemy zacząć już dziś?

Na co dzień spotykamy się z osobami, które chcą rozpocząć swoją karierę w IT, ale nie wiedzą od czego zacząć. Zawsze w takim momencie zaznaczamy, że ważna jest świadomość tego, że zarówno programowanie, jak i testowanie to trudna droga pełna zakrętów i wybojów, ale kiedy będziesz się jej trzymać i włożysz w to bardzo dużo pracy efekty naprawdę Cię zaskoczą. Zastanawiacie się także jaki język programowania wybrać. Przede wszystkim trzeba pomyśleć, co chce się robić w przyszłości. Jeżeli chodzi o aplikacje mobilne warto pójść w stronę przykładowo Javy, natomiast aplikacje deskoptowe w C#. Python jest dobrym rozwiązaniem jeżeli zainteresowanie dotyczy pracy jako data sciencist. Od zawsze kochasz gry i chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym ? Postaw na C# i C++. Natomiast, aby tworzyć strony i aplikacje webowe w głównych interfejsach użytkownika przydatna jest znajomość JavyScript.

Ostatnim krokiem jest wybór formy nauki, który chce się praktykować. W sieci istnieje wiele darmowych materiałów do samodzielnej nauki, ale dużą wartość stanowi praca z trenerem w trakcie kursu. Doświadczenie eksperta i możliwość zadania mu pytania, które pojawia się w trakcie pracy własnej zaoszczędza czas przeszukiwania całego Internetu, a także daje pewność, że to rozwiązanie faktycznie będzie praktyczne i funkcjonalne. To właśnie trener będzie kroczył u Twojego boku na każdym etapie nauki - przy samych początkach, gdzie pojawią się pierwsze zakręty - pokonacie je wspólnie, przeskoczy z Tobą wyboje na drodze, a przede wszystkim będzie dla Ciebie, abyś w każdej chwili wiedział, że efekt końcowy jest tego naprawdę warty.

Jeżeli interesuje Cię praca testera to doskonałą okazją jest udział w kursie Podstawy testowania w praktyce: https://codeme.pl/testowanie-poznan/. Zaletą kursu związanego z testowaniem jest to, że uczysz się dokładnie tego, czego będziesz potrzebować w pracy. Kurs przygotowany pod egzamin ISTQB dodatkowo wyjaśni ci wszystkie zawiłości sylabusa. Zaś obecność żywego człowieka - mentora - znacznie przyspiesza poznawanie nowych zagadnień i ułatwia pokonywanie trudności.

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z IT programując w Pythonie, poznając Ruby, zgłębić tajniki HTML i JavaScript, a może chcesz zostać testerem? Już w 2020 roku kolejne edycje tych właśnie kursów odbędą się w Poznaniu, śledź nas na: www.codeme.pl lub napisz: [email protected]

Tylko teraz dla czytelników e-Poznań! Zapisz się na kurs Podstawy testowania w praktyce z rabatem wynoszącym 200 zł. Wejdź na: https://evenea.pl/event/codeme-testowaniepozan/ i wpisz kod: ePoznan200

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro