Reklama
Reklama

Ulicą Folwarczną pojadą dwie linie autobusowe

fot. ZTM
fot. ZTM

W związku ze zbliżającym się oddaniem do użytku ulicy Folwarcznej na finiszu znajdują się przygotowania do zmian tras linii autobusowych nr 155 i 166.

Mieszkańcy zwłaszcza osiedla Przemysława poprzez szybkie i wygodne połączenie z pętlą tramwajową Franowo zyskają możliwość przesiadki na tramwaj linii nr 1, 16 lub 18. Modernizacja ulicy Folwarcznej umożliwi korzystanie z niej także przez miejskie autobusy. Dzięki temu z pętli tramwajowej na Franowie będzie się można przesiąść już nie tylko na miejskie i podmiejskie autobusy linii numer 154, 511, 512 i 238, ale także mające duże znaczenie dla obsługi komunikacyjnej Kobylepola, Zalasewa i Swarzędza linii numer 155 i 166 - informuje Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Wzrost znaczenia komunikacyjnego węzła na Franowie to dobra informacja i ukłon dla mieszkańców osiedla Przemysława, którzy od lat starali się o dogodne połączenie transportem zbiorowym z tramwajami na Franowie. Teraz tak się stanie - mówi Jan Gosiewski, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Linia nr 155

RONDO RATAJE - Krzywoustego - Jantar - Brneńska - Milczańska - Bobrzańska - Żegrze - Chartowo - Dymka - Szwajcarska - Folwarczna - Stalowa - Kobylepole - Borówki - Żywiczna - Swarzędz/Szumana - Swarzędz/Przybylskiego - Swarzędz/Graniczna - Zalasewo/Planetarna - ZALASEWO PLANETARNA SZKOŁA / ZALASEWO OS.LEŚNE

Linia nr 166

RONDO RATAJE - Zamenhofa - Piłsudskiego - Inflancka - Bobrzańska - Żegrze - Chartowo - Kurlandzka - Szwajcarska - Folwarczna - Stalowa - Piwna - Browarna - Światopełka - Warszawska - Sośnicka - Sarnia - ZIELINIEC

Na ulicy Folwarcznej utworzone zostaną dwie pary przystanków: "Folwarczna" w pobliżu ronda na skrzyżowaniu z ulicą Stalową oraz "Franowo" w obrębie pętli tramwajowej Franowo.

Kiedy wprowadzone zostaną zmiany? ZTM zapowiada, że o dokładnej dacie poinformuje niebawem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro