Reklama
Reklama

"PeSTką" dojedziemy do Lubonia i Suchego Lasu?

fot. WTK

Z propozycją rozbudowy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju wyszedł dziś poseł Prawa i Sprawiedliwości - Bartłomiej Wróblewski starający się o reelekcję.

Projekt przedłużenia "PeSTki" jest sprawą, która łączy właściwie wszystkich poznaniaków. Wszyscy chcielibyśmy szybszego transportu w mieście. Jest duża szansa na pozyskanie dodatkowych środków - tłumaczy cytowany przez WTK Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.

Pieniądze na ten cel miałby się naleźć w budżecie na Centralny Port Komunikacyjny. Możliwa jest realizacja projektu "PeSTki" - tym bardziej jeżeli byłby to jak zakładaliśmy w koncepcji przyjętej przez rząd w 2017 roku tramwaj tram - train -zapewnia Michał Wild, Pełnomocnik rządu ds. budowy CPK.

Chodzi o tramwaj, który mógłby jeździć także po szynach kolejowych. Miasto jednak do tych zapowiedzi podchodzi sceptycznie. Jeśli chodzi o wyprowadzenie tramwaju poza administracyjne granice Poznania mam tutaj poważne wątpliwości, dlatego że jest to trochę w sprzeczności z rozwojem kolei metropolitalnej - komentuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Wydaje się, że ważniejszy jest rozwój kolei metropolitalnej, budowa węzłów integracji przesiadkowej niż budowa linii tramwajowej - dodaje.

Zdaniem posła Wróblewskiego takie rozwiązanie byłoby doskonałą alternatywą dla studentów, którym łatwo byłoby dojechać do swoich uczelni.

Zamknij

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami w Wielkopolsce. Poznań mają ominąć
25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
24.88 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro