Reklama
Reklama

Kolejny poznański skwer przejdzie metamorfozę

fot. ZDM

Niebawem nie do poznania zmieni się obecnie mocno zarośnięty skwer na ul. Szeherezady.

Posadzonych zostanie między innymi 17 magnolii i ponad 500 krzewów. Na skwerze zakwitną lilaki Meyera i krzewuszki cudowne. Całość uzupełnią pnącza i ozdobnie kwitnące rozchodniki. Pojawią się też rośliny cebulowe - 240 sztuk hiacyntów.

Taki dobór spowoduje, że przez wiele miesięcy - nie tylko wiosną - będzie można podziwiać kwitnące drzewa, krzewy i byliny. Dzięki temu przestrzeń zostanie od nowa zaaranżowana. Jest to szczególnie ważne w rejonie, gdzie nie ma zbyt wielu terenów wspólnych, które wpływają na estetykę okolicy - informują przedstawiciele ZDM.

Teren zieleni znajdujący się w pasie rozdziału na ul. Szeherezady jest obecnie mocno zarośnięty. Na małej przestrzeni jest dużo wysokiej roślinności, co powoduje deformację koron drzew i zagrożenie dla ich statyki. Dodatkowo kondycja niektórych drzew nie jest najlepsza. Niższe rośliny, znajdujące się bezpośrednio pod koronami drzew, muszą konkurować ze sobą m.in. o odstęp do światła i przestrzeń dla przyrostów konarów i pędów - dodają.

W ramach prac porządkowych część roślin zostanie usunięta, a na jej miejsce nasadzona nowa. Pozostawiona zostanie roślinność zdrowa, o dużych walorach biologicznych i estetycznych. Prace realizowane są ze środków Rady Osiedla Ławica i kosztować będą około 70 tysięcy złotych. Mają zakończyć się w połowie listopada.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami w Wielkopolsce. Poznań mają ominąć
25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
24.88 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro