Reklama
Reklama

Milczący protest katolików w Poznaniu: "Odzyskajmy nasz Kościół". Tłumów nie było...

fot. Halina P.

Uczestnicy protestu spotkali się pod pomnikiem Chrystusa Króla przy ul. Fredry w Poznaniu.

Milczące protesty zostały zorganizowane przeciwko publicznym wypowiedziom niektórych biskupów. Bolą nas i ranią słowa o "tęczowej zarazie" i wszelkie wypowiedzi katolików wykluczających mniejszości: w ostatnim czasie głównie osoby LGBT+, ale również Żydów, muzułmanów czy niewierzących. To słowa, które odpychają wielu wiernych od Kościoła, wykluczają katolików LGBT+, ich rodziny oraz przyjaciół. Z pokorą i szacunkiem chcemy przeprosić wszystkie osoby, które zostały obrażone i upokorzone słowami przedstawicieli naszego Kościoła. Nie ma na nie naszego przyzwolenia - pisali w organizatorzy akcji. Petycję można znaleźć tutaj.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Protesty jak już wcześniej informowaliśmy zostały zapowiedziane w Krakowie i Szczecinie. Do akcji przyłączyli się również poznaniacy. chcemy się spotkać w najbliższy czwartek o godz. 17.30 na krótkim czuwaniu w milczeniu pod pomnikiem Chrystusa Króla przy ul. Fredry w Poznaniu (tuż koło Kościoła pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela). Zapraszamy tych, którzy mogą i chcą, do wzięcia ze sobą świec w osłonie od wosku lub innych źródeł światła, które to światło towarzyszyć nam będzie podczas czuwania - pisali organizatorzy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro