Reklama
Reklama

Zdemolował pokój hotelowy. Straty wyceniono na 8 tys. zł

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 października w Lesznie. Sześcioro młodych ludzi wzięło udział w spotkaniu towarzyskim w centrum miasta. Jeden z mężczyzn był spoza Leszna, dlatego postanowiono wynająć pokój w jednym z hoteli na peryferiach. Właśnie tam przeniosła się głośna, zakrapiana alkoholem impreza.

W pewnym momencie pracownik stacji benzynowej, zarządzający jednocześnie pokojami hotelowymi poszedł imprezowiczom zwrócić uwagę, prosząc o zachowanie ciszy nocnej. To jednak nie poskutkowało. Gdy po raz drugi udał się do hotelu poprosił całą szóstkę o opuszczenie lokalu - relacjonuje asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowy policji w Lesznie.

Zareagował na to wzburzony 22-latek z Leszna. Poszedł do pracownika stacji z pretensjami oraz żądaniem zwrotu pieniędzy za opłacony pokój. Pomiędzy nim, a pracownikami obsługi wywiązała się awantura. Mężczyzna był agresywny. Wychodząc ze stacji wybił szybę w drzwiach kopiąc w nią nogą. Po jakimś czasie towarzystwo opuściło pokój, jednak okazało się, że został on zdemolowany. Wewnątrz pomieszczenia zniszczono lampę sufitową, karnisz z firanami, zabrudzono ściany i podłogi oraz podarto pościel - dodaje.

Na miejsce wezwani zostali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że odpowiedzialnym za oba zniszczenia jest 22-letni mieszkaniec Leszna, który został zatrzymany na miejscu zdarzenia. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty uszkodzenia drzwi wejściowych na teren stacji benzynowej, przy czym czyn ten zakwalifikowano jako wybryk chuligański oraz uszkodzenia wyposażenia pokoju. Łączne straty uszkodzeń właściciel wycenił wstępnie na kwotę około 8 tysięcy złotych - dodaje rzeczniczka leszczyńskich policjantów.

22-latkowi grozi od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami w Wielkopolsce. Poznań mają ominąć
25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
24.88 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro