Reklama
Reklama

Chartowo: przedept zamienia się w piękną alejkę

Tak ma wyglądać skwer | fot. ZTM

Mieszkańcy wydeptali ścieżkę w trawie nad tunelem na Franowo. Teraz ścieżka została "zaleglizowana".

Od momentu otwarcia trasy na Franowo piesi skracali sobie drogę z przejścia dla pieszych przez ulicę Piaśnicką w stronę przystanku Piaśnicka / Rynek i osiedla Rusa. Choć trudno w to uwierzyć, w końcu nastał moment, w którym przedept doczekał się "remontu".

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Od kilku dni trwają prace tuż przy przystanku. Jak udało nam się ustalić, są prowadzone na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego. - Trwa porządkowanie terenu w pobliżu przystanku Piaśnicka / Rynek. W miejscu tzw. przedeptu powstaje ścieżka z grysu, realizowane są prace związane z nasadzeniem zieleni - w tym miejscu posadzonych zostanie sześć drzew oraz - bezpośrednio nad tunelem - krzewy i trawy. Planowany jest również montaż małej architektury, w tym ławek - wyjaśnia Agnieszka Smogulecka z ZTM. - Koszt przedsięwzięcia, w tym 3-letniej pielęgnacji zieleni, to ok. 100 tys. złotych - dodaje.

Skwer, decyzją miejskich radnych, został nazwany imieniem Michała Tomiaka. To strażak, który zmarł 8 lat temu po tym, jak został porażony prądem na budowie trasy tramwajowej na Franowo. Strażacy sprawdzali zgłoszenie dotyczące płotu okalającego inwestycję, który miał rzekomo znajdować się pod napięciem. Strażaka, w trakcie zamykania bramy, poraził prąd. Mimo szybko udzielonej pomocy, nie udało się go uratować. Zmarł w szpitalu. Miał 22 lata.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro