Reklama
Reklama

Usprawnią przejazdy w obrębie węzła ul. Polskiej

fot. ZDM

Prace przy korektach w organizacji ruchu oraz optymalizacji sterowania ruchem na ul. Polskiej potrwają do końca miesiąca.

Celem zmian jest głównie usprawnienie ruchu dla wszystkich użytkowników poruszających się w obrębie węzła ul. Polskiej na odcinku ul. Nowina - ul. Dąbrowskiego. Cała organizacja ruchu zostanie dostosowana do obecnych przepisów, pojawią się nowe sygnalizatory dla pieszych i rowerzystów.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Do najważniejszych zmian można zaliczyć likwidację sygnalizatora kierunkowego jadących od strony ul. 5 Stycznia (tzw. łącznikiem), pozostanie możliwość skrętu w lewo poprzez sygnalizator ogólny. Dzięki temu będzie można wydłużyć czas "zielonego" światła dla wyjeżdżających zul. Nowina w ul. Polską - bez strat dla podróżujących głównym kierunkiem (ul. Polską). To bardzo ważne szczególnie dla pasażerów komunikacji publicznej, gdyż z ul. Nowina wyjeżdża wiele autobusów komunikacji publicznej - informuje ZDM.

Usprawniony zostanie również przejazd pojazdów na ul. Polskiej pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Nowina a ul. św. Wawrzyńca. Z uwagi na powstające w godzinach komunikacyjnego szczytu zatory samochodowe trzeba tam dokonać korekt w organizacji ruchu i ustawieniach sygnalizacji tak by poprawić przepustowość dla tego strumienia ruchu. Aby to osiągnąć zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo z ul. Polskiej w ul. Dąbrowskiego w kierunku Ogrodów (po skręcie w lewo z ul. św. Wawrzyńca lub zawróceniu nad wiaduktem). Z takiej możliwości i tak korzystało niewielu kierowców. Dojazd w rejon Ogrodów będzie możliwe poprzez ul. Nowina. Ta zmiana ułatwi przejazd dla dziesiątek pojazdów jadących od ul. Polskiej do ul. św. Wawrzyńca - dodaje.

Z kolei rowerzyści zyskają nowe przejazdy rowerowe - przy przejściach dla pieszych w obrębie skrzyżowania z ulicą Nowina, a także korektę sterowania na skrzyżowaniu z ulicą Dąbrowskiego aby minimalizować ryzyko pozostania na azylu na ulicy Polskiej.

Jak informuje ZDM w trakcie prowadzenia prac mogą wystąpić niewielkie utrudnienia w ruchu. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu planowanych prac oraz o dostosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro