Reklama
Reklama

YouTuber jechał z kolegą 310 km/h po A2 pod Poznaniem udając, że jest w Niemczech?

fot. YouTube / Kruszwil

W niedzielę opublikował w sieci nagranie, na którym wraz z kolegą jadą Audi R8 z prędkością dochodzącą do 310 kilometrów na godzinę.

Choć w trakcie rozmowy bohaterowie nagrania rozmawiają m.in. o cenach benzyny w Niemczech sugerując, że znajdują się na niemieckiej autostradzie, internauci szybko zorientowali się, że w trakcie postoju znajdują się w Polsce. Z dużym prawdopodobieństwem jest to MOP Zalesie w rejonie wielkopolskiego Buku. Internauci zaczęli więc podejrzewać, że zawrotna prędkość również została osiągnięta na polskiej autostradzie.

Na nagraniu widać, jak kierowca osiąga prędkość dochodzącą do 310 kilometrów na godzinę. O sprawie napisał m.in. portal natemat.pl. - Mieli szczęście, że nic im się nie stało - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - Oglądałem to nagranie i pojawia się tutaj wiele wątpliwości. Być może na postoju bohaterowie znajdują się w Polsce, ale może prędkość ponad 300 kilometrów osiągnęli na autostradzie w Niemczech. Przypominam, że w Polsce maksymalna prędkość, z jaką można się poruszać po ulicach to 140 kilometrów na godzinę. Nasze autostrady nie są przystosowane do większych prędkości. W Niemczech natomiast na niektórych odcinkach nie ma górnego limitu prędkości - zaznacza.

Czy kierowcę z nagrania można pociągnąć do odpowiedzialności? - W przypadku otrzymania nagrania z takim wykroczeniem, a jest to wykroczenie, konieczne jest ustalenie tożsamości kierowcy, a także tego gdzie i kiedy powstało nagranie - tłumaczy Borowiak. - Nawet jeśli to nagranie powstało w Niemczech i zostało później zmontowane, tak młode osoby bez dużego doświadczenia za kierownicą, poruszając się tak szybkim samochodem mogą powodować zagrożenie - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dym z kominków nad działkami przy Dolnej Wildzie: "Nie można nawet mieszkania przewietrzyć"
16℃
10℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro