Reklama
Reklama

Otwarto oferty w kolejnych przetargach na ukończenie odcinka trasy S5 Poznań - Wronczyn

fot. GDDKiA

Z jednym z wybranych wykonawców umowa zostanie podpisana w tym tygodniu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w trzech przetargach. Pierwszy z nich dotyczył dokończenia robót na odcinku pomiędzy Poznaniem i Wronczynem w zakresie oznakowania pionowego. - Złożono jedną ofertę: Firma ERPLAST Sp. z o.o. z Bydgoszczy za kwotę 1.697.193,36 zł brutto. Wykonawca zadeklarował skrócenie terminu realizacji o 14 dni. Przeanalizowaliśmy ofertę pod kątem cenowym i merytorycznym, co pozwoliło na dokonanie wyboru Wykonawcy. W tym tygodniu zostanie zawarta umowa i będzie mogła rozpocząć się realizacja przedmiotu zamówienia - wyjaśnia GDDKiA.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Kolejny przetarg nie miał tyle szczęścia. W przypadku ukończenia robót w zakresie oznakowania poziomego, obiektów inżynierskich i innych asortymentów robót... nikt nie złożył ofert. - W dniu 11 września postępowanie zostało unieważnione. Obecnie trwa analiza dalszych możliwości wykonania przedmiotowych robót - dodaje.

Dwie oferty złożono natomiast w przetargu na ukończenie robót w zakresie ogrodzeń, bram, furtek i rurociągu światłowodowego. Jedna z ofert opiewa na ponad 8,6 mln złotych (firma MWay Mateusz Mosek), a druga na ponad 4,2 mln złotych (MBS Budownictwo). - Budżet Zamawiającego to kwota 4.443.069,22 zł brutto. Oferty zostaną zbadane pod względem cenowym i merytorycznym w celu wyłonienia Wykonawcy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że wciąż podejmuje starania o to, by odcinek trasy S5 Poznań - Wronczyn został ukończony w tym roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro