Reklama
Reklama

Przeglądasz internet w komórce prowadząc auto? Dziś policyjna akcja "TELEFON"

fot. policja

Policjanci w całym kraju będą w poniedziałek prowadzić wzmożone kontrole z naciskiem na karanie kierowców, którzy prowadzą auto korzystając z telefonu.

Prowadzenie auta wymaga skupienia, a wybranie numeru telefonu w komórce lub napisanie choćby najkrótszej wiadomości na smartfonie to sekundy, podczas których zamiast na drogę, patrzymy na nasz telefon. - Telefon może być tzw. "rozpraszaczem" dekoncentrującym kierowcę. Niższy poziom koncentracji powoduje wydłużenie czasu reakcji i ma wpływ na podejmowane decyzje. Niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego mogą mieć katastrofalne w skutkach konsekwencje - wyjaśniają policjanci.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Na poniedziałek policja w całym kraju zapowiedziała akcję "TELEFON", w ramach której będzie prowadzić kontrole drogowe. Z konsekwencjami muszą się liczyć nie tylko osoby przekraczające prędkość, ale też te, które jadąc autem trzymają w ręku telefon. Nie muszą przez niego rozmawiać - wystarczy, że piszą wiadomość. - Zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku dotyczy wszystkich kierujących pojazdami, również rowerzystów. Przy czym "korzystanie z telefonu" to nie tylko rozmowa, zabronione jest również pisanie wiadomości, przeglądanie Internetu, przewijanie menu, itp. - przypominają funkcjonariusze.

Podobne akcje odbywać się będą w poniedziałek w całej Europie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro