Reklama
Reklama

Nowatorskie operacje w poznańskiej klinice. To ogromna szansa dla pacjentów z Wielkopolski

fot. Materiały prasowe

Klinika Otolaryngologii Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego znalazła się w gronie liderów wprowadzających innowacyjną metodę leczenia dla osób tracących słuch.

W Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, na Oddziale Klinicznym Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej, przeprowadzone zostały nowatorskie operacje wszczepienia innowacyjnego implantu słuchowego z piezoelektrykiem.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Poznańska Klinika, jako jedyna w Polsce, znalazła się w grupie 8 wiodących europejskich ośrodków medycznych, wprowadzających nową metodę leczenia (nowe implanty wszczepiane są również we Francji, Hiszpanii, Niemczech, Szwecji, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii). Rozwiązanie, opracowane przez firmę Cochlear, bazuje na aktywnym przetworniku z elementem piezoelektrycznym, wszczepionym w struktury ucha. Odpowiednio przetworzony sygnał trafia tam z miniaturowego procesora dźwięku ukrytego między włosami pacjenta - tłumaczą przedstawiciele szpitala.

Pierwsze implanty z piezoelektrykiem zostały wszczepione w Poznaniu na początku września, przez zespół specjalistów pod kierunkiem docenta Wojciecha Gawęckiego. Dzięki zaangażowaniu kierownik kliniki, prof. Małgorzaty Wierzbickiej oraz prof. Witolda Szyftera - twórcy poznańskiego programu implantacji słuchowych, nowe rozwiązanie zostało wpisane na listę świadczeń medycznych w pełni refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro