Reklama
Reklama

Poszukują "Poznanianki Roku". Propozycje przyjmowane będą do 22 września

fot. UMP

W plebiscycie mogą wziąć udział poznanianki, które wykonują funkcje publiczne lub znacząco wpływają na funkcjonowanie miasta. Wszystkie organizacje pozarządowe mogą wytypować swoją kandydatkę.

Plebiscyt "Poznanianka Roku" powstał, by uhonorować kobiety, które swoją postawą, zaangażowaniem oraz aktywnością w sferze publicznej, przyczyniają się do rozwoju i budowania pozytywnego wizerunku Poznania. Kandydatkami mogą być kobiety, które działają na rzecz Poznania albo promują otwartość, tolerancję, równouprawnienie, czy wartości demokratyczne, mają wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działają na rzecz innych kobiet, społeczeństwa obywatelskiego lub społeczności lokalnej w obrębie miasta - informują miejscy urzędnicy.

Aby zgłosić kandydaturę, wystarczy wypełnić formularz i wysłać go na adres [email protected] być do niego dołączona klauzula zgody podpisana przez wskazaną kandydatkę. Należy to zrobić do 22 września.

W ubiegłorocznej edycji plebiscytu mieszkańcy i mieszkanki Poznania oddali ponad 2,3 tysiąca głosów. Statuetka Poznanianki Roku 2018 trafiła do siostry Barbary Cecylii Belchnerowskiej, szefowej Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, który prowadzą siostry serafitki. Wśród nominowanych w kategorii "Poznanianka Roku" kobiet była między innymi anonimowa Ukrainka, jedna z tysięcy cudzoziemek w naszym mieście.

Szczegółowe informacje na temat plebiscytu można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
32℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro