Reklama
Reklama

Trwa zbiórka pieniędzy na pomnik Bohdana Smolenia

fot. archiwum

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pomnik stanie na skwerku u zbiegu ulic Strzałowej i Rybaki w czerwcu przyszłego roku.

O inicjatywie postawienia pomnika Bohdana Smolenia pisaliśmy już wcześniej na łamach naszego portalu. Za inicjatywą stoi stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu oraz Krzysztof Deszczyński - wieloletni przyjaciel Bohdana Smolenia. Pomnik ma stanąć na skwerku u zbiegu ulic Strzałowej i Rybaki. Ma mieć formę kawiarnianego stolika - na jednym z krzeseł będzie siedział Bohdan Smoleń, a drugie będzie czekało na przechodniów. Na postawienie pomnika zgodę wyraziła już Rada Miasta.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Przez cały czas zbierane będą fundusze na realizację projektu. Zbiórki zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prowadzone są między innymi poprzez kwestę na wydarzeniach kabaretowych. Pieniądze planujemy zbierać do lutego. I jeśli wszystko pójdzie dobrze, to pomnik będzie odsłonięty 9 czerwca przyszłego roku, w dniu urodzin Bohdana Smolenia - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Krzysztof Deszczyński - wieloletni przyjaciel Bohdana Smolenia.

Potrzebne jest 200 tys. zł. Datki można wpłacać też na konto Stowarzyszenia Zostań Gwiazdą Kabaretu, nr konta: 85 1090 1346 0000 0001 0456 0212, z dopiskiem "POMNIK SMOLEŃ WIECZNIE ŻYWY".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro