Reklama
Reklama

Na rondzie Kaponiera trzeba naprawić nawierzchnię. Sporo zmian w komunikacji zbiorowej

fot. ZTM

W najbliższy weekend prowadzone będą prace związane z naprawą nawierzchni na rondzie Kaponiera.

Będą one wykonane w ramach gwarancji i obejmą przejazdy tramwajowe w ciągu ulicy Roosevelta: od strony mostów Teatralnego i Dworcowego.

Ekipy remontowe będą pracować od godziny 23:00 w piątek (23 sierpnia) do godziny 4:00 w poniedziałek (26 sierpnia).

Naprawa nie spowoduje utrudnień w ruchu tramwajów, na zmiany muszą jednak przygotować się pasażerowie autobusów, a szczegóły można znaleźć poniżej. Ustalenia dotyczące organizacji ruchu, co najbardziej interesuje kierowców, nie zostały jeszcze podane.

Linie nr 149, 175, 180

Linie skrócone do ronda Kaponiera, z przejazdem ulicami: Bukowską, Zeylanda i Zwierzyniecką (jak linia T5). Autobusy nie będą dojeżdżać do przystanku Poznań Główny.

Szczegóły: autobusy jadące do centrum, po zatrzymaniu się na przystanku Most Dworcowy pojadątorowiskiem do ul. Bukowskiej i skręcą w nią, zatrzymując się na przystanku tramwajowymBałtyk następnie pojadą ulicami Bukowską i Zeylanda do przystanku Rondo Kaponiera na ul. Zwierzynieckiej, gdzie zakończą kursy.

W kierunku przeciwnym autobusy rozpoczynać będą kursy od przystanku Bałtyk zlokalizowanym na ul. Roosevelta przy ul. Bukowskiej.

Linia nr 159

Skrócenie trasy z Portu Lotniczego Ławica do przystanku Rondo Kaponiera, z trasą przez ul. Bukowską, Zeylanda, Zwierzyniecką (jak linie 148, 177).

Szczegóły: w kierunku Ławicy przystankiem początkowym będzie przystanek Bałtyk na ul. Bukowskiej

Linie nr 163, 169

W kierunku Garbar i os. Łokietka trasa bez zmian.

W kierunku Górczyna i os. Kopernika autobusy po zatrzymaniu się na przystanku Rondo Kaponiera na ul. Święty Marcin pojadą prosto przez rondo Kaponierę po torowisku i dalej ulicami Zwierzyniecką i Zeylanda do ul. Bukowskiej, a dalej trasą bez zmian.

W kierunku Górczyna i os. Kopernika autobusy nie będą się zatrzymywały na przystanku Bałtyk.

Linia nr 168

W kierunku Podolan autobusy będą kursowały trasą bez zmian.

W kierunku dworca Poznań Główny autobusy pojadą objazdem od przystanku Zamek ulicami: Towarową, Matyi, przez Most Dworcowy i Roosevelta do przystanku Rondo Kaponiera i stamtąd ulicą Dworcową do przystanku Poznań Główny.

Przystanki dla wszystkich linii nocnych zlokalizowane zostaną na jezdni ul. Roosevelta. W celu umożliwienia przesiadek z Poznania Głównego, wszystkie linie nocne rozpoczynające bieg na rondzie Kaponiera odjeżdżać będą o 2 minuty później niż w rozkładzie jazdy (czyli 2 i 32 minuty po pełnej godzinie).

Wprowadzone będą następujące zmiany obowiązujące w 3 noce: z piątku na sobotę (z 23 na 24 sierpnia), z soboty na niedzielę (z 24 na 25 sierpnia) oraz z niedzieli na poniedziałek (z 25 na 26 sierpnia):

Linia nr 232

Autobusy jadące w kierunku ronda Kaponiera po zatrzymaniu się na przystanku Zamek pojadą ulicą Święty Marcin do ronda Kaponiera - kursy zakończą się na ul. Roosevelta przy jezdni w kierunku mostu Teatralnego. Z tego przystanku autobusy rozpoczną kursy powrotne i pojadą ulicami Roosevelta, przez most Teatralny i aleją Niepodległości do ul. Towarowej i dalej trasą bez zmian

Linia nr 233, 234 i 248

Trasy bez zmian.

Na rondzie Kaponiera kursy rozpoczynać i kończyć się będą na przystanku przy jezdni ul. Roosevelta (w kierunku mostu Teatralnego).

Linia nr 234

Od przystanku Wielkopolska w kierunku ronda Kaponiera autobusy pojadą objazdem ulicami: Pułaskiego, Roosevelta, przez most Teatralny, aleją Niepodległości i Św. Marcin do ronda Kaponiera.

Na rondzie Kaponiera kursy rozpoczynać i kończyć się będą na przystanku przy jezdni ul. Roosevelta w kierunku mostu Teatralnego.

Linia nr 235

Od przystanku Zamek w kierunku dworca Poznań Główny autobusy pojadą objazdem ulicami: Towarową, przez most Dworcowy i Roosevelta do przystanku Rondo Kaponiera, skąd skierują się ulicą Dworcową do przystanku Poznań Główny.

W kierunku do os. Sobieskiego autobusy pojadą ulicami: Dworcową, przez rondo Kaponiera, Roosevelta i most Teatralny do alei Niepodległości i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 236

Autobusy jadące ze Strzeszyna dojadą tylko do ronda Kaponiera - zakończą i rozpoczną kursy na przystanku przy jezdni ul. Roosevelta w kierunku ronda.

Po rozpoczęciu kursu z Kaponiery autobusy pojadą ulicami: Zwierzyniecką i Kraszewskiego do ul. Kościelnej i dalej trasą bez zmian w kierunku Strzeszyna.

Linie nr 238, 249, 252

Linie skierowane do przystanku Poznań Główny

Szczegóły: po dotarciu do ronda Kaponiera autobusy pojadą ulicą Dworcową do przystanku Poznań Główny i po zatrzymaniu się na przystankach na placu Dworcowym natychmiast przejadą przez Dworcową, Święty Marcin, Wieniawskiego i most Teatralny do ronda Kaponiera - kursy zakończą się i rozpoczną na przystanku przy jezdni ulicy Roosevelta (w kierunku ronda).

Linia nr 239

Autobusy jadące z ulicy Wichrowej dojadą ulicami Dąbrowskiego i Roosevelta do ronda Kaponiera gdzie zakończą i rozpoczną kursy na przystanku na ul. Zwierzynieckiej przy hotelu Mercure.

Trasa na Smochowice - bez zmian.

Linie nr 240, 242, 251

Linie skierowane przez ul. Zeylanda, Zwierzyniecką do ronda Kaponiera, gdzie zakończą kursy na przystanku Rondo Kaponiera na ul. Zwierzynieckiej.

W kierunku przeciwnym autobusy pojadą przez ul. Roosevelta i Bukowską.

Linia nr 246

Autobusy jadące z ul. Puszkina dojadą tylko do ronda Kaponiera - zakończą i rozpoczną kursy na przystanku przy jezdni ul. Roosevelta w kierunku ronda.

Z ronda Kaponiera autobusy pojadą ulicami: Zwierzyniecką i Kraszewskiego do ul. Kościelnej i dalej trasą bez zmian w kierunku Puszkina.

ZMIANY W KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ - LINIE TURYSTYCZNE

Linia nr 100

Autobus będzie kursował zmienioną trasą i pojedzie ulicami: Święty Marcin, Roosevelta, Dąbrowskiego, Mickiewicza, Słowackiego i Roosevelta do ronda Kaponiera (przystanek początkowo-końcowy zostanie zlokalizowany przy Hotelu Mercure).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
22℃
14℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
6.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro