Reklama
Reklama

Nowe nazwy poznańskich przystanków: pojawią się "Jaśkowiaka" i "Instytut Genetyki"

fot. ZTM

Zarząd Transportu Miejskiego zapowiedział zmiany w nazwach kilku przystanków i zespołów przystankowych.

Nowe rozwiązania wejdą w życie 2 września. Według pomysłodawców mają one na celu ułatwienie orientacji przy przesiadkach dla osób nie znających układu przystanków komunikacyjnych w danym rejonie miasta lub są efektem propozycji mieszkańców.

- Obecny przystanek "Kazimierza Wielkiego" zmieni nazwę na "AWF", nazwa przystanku "Morasko Jaśkowiaka" zostanie skrócona do "Jaśkowiaka". Zlikwidowana zostanie nazwa zespołu przystankowego "Smoluchowskiego", którą zastąpi nazwa "Rondo Skubiszewskiego", a zespół przystankowy "Strzeszyńska" zmieni nazwę na "Instytut Genetyki" - informuje ZTM.

"Kazimierza Wielkiego" to początkowo-końcowy przystanek linii nr 190. Teraz zmieni nazwę na "AWF" i zostanie włączony do węzła przesiadkowego "AWF".

- Zmiana nazwy zespołu przystankowego "Morasko Jaśkowiaka" na "Jaśkowiaka" jest powrotem do pierwotnej nazwy. Zgodnie z przyjętymi zasadami, nazw ulic i nazw osiedli nie należy łączyć w jednej nazwie - tłumaczy ZTM.

Ponadto od 2 września uruchomione zostaną dwa nowe przystanki: końcowo-początkowy o nazwie "Meissnera" i przelotowy, w kierunku pętli Ogrody, na ul. Nowina (przed skrzyżowaniem z ul. Piękną) o nazwie "Piękna". Ma to związek z pilotażowym uruchomieniem nowej linii autobusowej nr 121 pomiędzy pętlą na Ogrodach a zespołem mieszkaniowym "Nowe Ogrody".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
22℃
14℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
7.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro