Reklama
Reklama

Intensywne opady w Wielkopolsce: w nocy zmieniono ostrzeżenie na drugiego stopnia

Przejście pod skrzyżowaniem Matyi / Wierzbięcice | fot. Barbara

Choć w Poznaniu IMGW nie ostrzegało przed intensywnymi opadami deszczu, na niektórych ulicach pojawiły się wielkie kałuże utrudniające poruszanie się.

Już we wtorek pisaliśmy o ostrzeżeniu IMGW wydanym dla południa Wielkopolski dotyczącym intensywnych opadów deszczu, które mogą pojawiać się w nocy. Nocą do naszej redakcji dotarła informacja o zmianie ostrzeżenia - dla południowych powiatów zmieniono stopień z pierwszego na drugi, a dodatkowo rozszerzono jego obowiązywanie o kolejne tereny - m.in. powiaty gostyński, jarociński, leszczyński czy koniński. Ostrzeżenie obowiązywało do godziny 7.00 rano, w najbliższych godzinach opady będą więc słabnąć.

Choć deszcz padał intensywnie w zasadzie na terenie całego województwa, strażacy przyznają, że nie odnotowali poważniejszych interwencji z tym związanych. Pojawiały się pojedyncze zgłoszenia o konieczności wypompowania wody z posesji, bez większych strat czy osób poszkodowanych.

W Poznaniu woda wciąż stoi pod niektórymi wiaduktami (choćby na ulicy Kobylepole), na niektórych ulicach pojawiły się też ogromne kałuże. Zalane są też przejście podziemne - m.in. to pod skrzyżowaniem Matyi / Wierzbięcice. Zalecamy ostrożność.

To ostatnie opady deszczu w najbliższym czasie. W godzinach popołudniowych zza chmur wyłoni się słońce, a od czwartku będzie się robić coraz cieplej. W przyszłym tygodniu temperatury będą się utrzymywać na poziomie powyżej 30 stopni Celsjusza.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
22℃
14℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
6.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro