Reklama
Reklama

Przebudowa mostu Lecha: ruch na północnej nitce ma zostać przywrócony w grudniu

fot. PIM

Przebudowa północnej nitki mostu Lecha przebiega zgodnie z harmonogramem.

Obecnie po zamontowaniu elementów konstrukcji stalowej, scaleniu i zabezpieczeniu ich przed korozją, trwa betonowanie ustroju nośnego obiektu - czyli płyty, na której położony zostanie asfalt.

Prace związane z betonowaniem ustroju nośnego minęły już półmetek. Ich zakończenie zaplanowane jest na połowę września. Po nich będzie można przystąpić do układania warstw bitumicznych, montażu chodników i przewidzianego w projekcie wyposażenia - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Jeżeli nie wystąpią nieprzewidziane warunki atmosferyczne, ruch na północnej nitce mostu zostanie przywrócony w grudniu. Należy jednak pamiętać, że pozostałe prace - nie mające wpływu na jego przejezdność - będą jeszcze po tym terminie kontynuowane - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nowa, trójprzęsłowa północna nitka mostu Lecha będzie miała długość 236 metrów. Będzie obiektem bez podpór w nurcie rzeki, dysponującym trzema pasami jezdni a także ścieżką rowerową oraz pieszą. Zastąpi rozebraną ze względu na zły stan techniczny, około 70-letnią konstrukcję.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
22℃
14℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
6.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro