Reklama
Reklama

Korek na trasie? Omijają innych kierowców pasem awaryjnym lub drogą rowerową

Nietypowy rowerzysta na drodze rowerowej wzdłuż ul. Jana Pawła II | fot. Tomasz

W poniedziałkowe popołudnie na poznańskich ulicach mieliśmy do czynienia z komunikacyjnym horrorem.

Źle było nie tylko na ulicach w mieście, ale też na autostradowej obwodnicy Poznania. Ze względu na trwającą rozbudowę trasy, permanentnie tworzą się tutaj korki. Niektórzy kierowcy postanowili "sprytnie" je omijać. Do naszej redakcji dotarły materiały, na których widać jak kierowcy korzystają z pasa awaryjnego A2 jak z trzeciego pasa ruchu. I dodajmy, że nie był to odcinek, na którym obecnie dopuszczone jest poruszanie się po pasie awaryjnym. Nie był to niestety jednorazowy przypadek.

Do podobnych nadużyć dochodziło w poniedziałek w samym Poznaniu. Ze względu na gigantyczne korki choćby w rejonie ronda Rataje, kierowcy decydowali się na jazdę po... drodze rowerowej wzdłuż ulicy Jana Pawła II.

Przypomnijmy, że w poniedziałek popołudniu doszło do kilku zdarzeń drogowych w mieście, które sparaliżowały główne arterie Poznania. Na ulicy Hetmańskiej po kolizji na jezdni pojawił się olej, który spowodował wyłączenie z ruchu sporego odcinka trasy. A na skrzyżowaniu Kórnickiej i Jana Pawła II zderzyły się samochód ciężarowy i tramwaj, co przy remoncie na rondzie Śródka całkowicie zakorkowało okolicę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
22℃
14℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
7.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro