Reklama
Reklama

Na Łazarzu ma być bezpieczniej: zamontują progi zwalniające

Poduszki berlińskie na ul. Piłsudskiego | fot. Artur Gumny / Rada Osiedla Rataje

Środki na ten cel pochodzą z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Jak informuje Rada Osiedla Święty Łazarz, inwestycja ma się odbyć na przełomie lata i jesieni. Wszystkie progi zwalniające powinny być gotowe do 18 października. Kierowcy muszą się liczyć z tymczasowymi utrudnieniami.

Gdzie zostaną zamontowane spowalniacze? Na ulicach Wyspiańskiego (3: między Iłłakowiczówny i Wojskową, między Wojskową i Ułańską oraz między ul. Ułańską i ul. Kossaka), Matejki (2: między Skrytą i Konopnickiej oraz między Grottgera i Siemiradzkiego), Kasprzaka (3: między Morawskiego i Stablewskiego, między Hetmańską i Winklera oraz między Winklera i Palacza), Winklera (1: między Kasprzaka a Nehringa), a także na ulicy Jarochowskiego (między Hetmańską a Winklera oraz między Winklera a Palacza). Dodatkowo na ulicy Wyspiańskiego, przy przejściu dla pieszych na wysokości ul. Wojskowej, pojawią się azyle. Na ulicach, po których jeżdżą autobusy (m.in. Matejki czy Kasprzaka), progi pojawią się w formie poduszek berlińskich. Dzięki temu autobusy nie będą na nie najeżdżać kołami.

- Progi zwalniające mają na celu wymuszenie na kierowcach wolniejszej jazdy i wiążą się z wprowadzeniem w ich okolicy ograniczenia prędkości do 30km/h. Gdy w 2020 roku na Łazarzu zostanie wprowadzona Strefa Płatnego Parkowania oraz Strefa Tempo 30, ograniczenie "do 30" zostanie rozszerzone i będzie obowiązywało na większości naszych ulic. Wyjątkami będą m.in. Hetmańska, Głogowska, Grunwaldzka, Reymonta, Przybyszewskiego, Arciszewskiego - zaznaczają osiedlowi radni z Łazarza.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
22℃
14℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
6.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro