Reklama
Reklama

"Smartfonowy zombie" na przejściu dla pieszych wchodzi wprost pod koła pojazdu: "jestem przerażony tym, co się dzieje z młodymi ludźmi"

fot. Poznańska Limuzyna / FB

Niebezpieczną sytuację nagrał kierowca.

- Jestem przerażony tym, co się dzieje z młodymi ludźmi na ulicach Poznania. Smartfony zawładnęły wszystkimi, niezależnie od wieku. W internecie można spotkać mnóstwo filmów z krajowych dróg. Przedstawiają one wypadki i kolizje z udziałem młodzieży, która zamiast patrzeć na to, co dzieje się wokół, patrzą w ekrany swoich telefonów. To jest niepojęte! Chłopacy i dziewczyny, nawet dorośli ludzie tracą zdrowie, a nawet życie przez swoje Samsungi - pisze nasz czytelnik.

- Od jakiegoś czasu obserwuję profil kierowcy autobusu z Poznania. Publikuje on mnóstwo ciekawych informacji. W sobotę pojawił się wpis z filmem ukazujący młodą dziewczynę, która wtargnęła na pasy mając czerwone światło. Dosłownie centymetry dzieliły ją od maski autobusu. Ta młoda osoba miała mnóstwo szczęścia - dodaje i apeluje o publikację "ku przestrodze".

Nagranie opublikowano na facebookowym profilu "Poznańska limuzyna", którą prowadzi kierowca autobusu MPK. Prawdopodobnie nie jest nowe - na drzewach nie ma liści, a piesi są ciepło ubrani. Nie zmniejsza to jednak siły przekazu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
22℃
14℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
6.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro