Reklama
Reklama

Kolejne utrudnienia na poznańskich ulicach od poniedziałku

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM

Od nowego tygodnia trzeba się liczyć z utrudnieniami między innymi na Drodze Dębińskiej, ul. Kazimierza Wielkiego i na Krzesinach.

W dniach 19-31 sierpnia w związku z budową przyłącza cieplnego do nowych budynków przy ul. Droga Dębińska (między ul. Bielniki i kortami tenisowymi AWF) ruch pojazdów odbywać się będzie po jednym pasie ruchu w każdą stronę, z krótkim etapem ruchu wahadłowego sterowanego ręcznie (poza godzinami szczytu komunikacyjnego, lub w dzień wolny od pracy) - informuje ZDM. Dojazd do posesji i ulic bocznych odbywać się może po płytach przejazdowych i kładkach dla pieszych. Czasowo zlikwidowany będzie buspas w ul. Droga Dębińska, a prędkość maksymalna pojazdów będzie ograniczona do 30 km/h.

Z utrudnieniami również od poniedziałku trzeba się liczyć w okolicach ul . Kazimierza Wielkiego. W związku z budową linii energetycznej w skrajni ul. Kazimierza Wielkiego wystąpią utrudnienia ruchu pieszych i rowerzystów na początkowym odcinku ulicy (przejście i przejazd przez kładkę nad wykopem). W rejonie prac prędkość pojazdów będzie czasowo ograniczona do 30 km/h i wprowadzone zostaną ograniczenia parkowania - dodaje ZDM. Utrudnienia potrwają do 26 sierpnia.

Ponadto w najbliższych dniach występować będą też utrudnienia na Krzesinach. W związku z kontynuacją budowy przyłączy kanalizacji w dniach od 19 sierpnia do 15 grudnia 2019 r. wprowadzane będą etapowo miejscowe zwężenia jezdni, chodników i pobocza oraz czasowe wyłączenia ruchu na fragmentach jezdni (z objazdami ulicami sąsiednimi) na ulicach: Zawiertowskiej, Przemyskiej, Świątniczki, Siewierskiej, Podjaryszki i Nad Krzesinką - zapowiada ZDM. Utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji.

Z utrudnieniami w związku z budową kanalizacji sanitarnej zprzyłączami trzeba się też liczyć na ul Darniowej. Utrudnienia w tym miejscu mają być wprowadzane etapowo a ruch może być sterowany ręcznie.

Ponadto jak już wcześniej zapowiadaliśmy w poniedziałek rozpocznie się remont na ul. Głogowskiej (pisaliśmy o tym tutaj) oraz nocne prace u zbiegu ulic Reymonta i Chociszewskiego (tutaj).

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach prowadzonych prac oraz o dostosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
22℃
14℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
7.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro