Reklama
Reklama

Zmiany w organizacji ruchu w związku z przebudową drogi w ciągu ul. Szwajcarskiej

fot. PIM

Szczególną uwagę na zmiany powinni zwracać zarówno piesi jak i zmotoryzowani poruszający się po odcinku między ul. Szwajcarską, a ul. Piaseckiego.

Zmiany zostaną wprowadzone w najbliższy poniedziałek. Wówczas ozpoczną się prace po wschodniej stronie fragmentu przebudowywanej drogi. Rozebrana zostanie istniejąca nawierzchnia i wykonane zostaną podbudowy pod nawierzchnię bitumiczną oraz roboty brukarskie.

W tym czasie piesi będą mogli poruszać się tymczasowym chodnikiem, do którego prowadzić będzie przejście dla pieszych zlokalizowane w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Szwajcarską. Przejście dla pieszych położone bliżej ul. Piaseckiego będzie w trakcie trwania robót nieczynne - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W związku z prowadzonymi robotami nieznacznie przesunięta i oznaczona żółtymi liniami ciągłymi zostanie oś jezdni, którą będą poruszali się zmotoryzowani. Tymczasowa jezdnia częściowo przebiegać będzie przez kruszywo wysypane w miejscu rozebranego chodnika po jej wschodniej stronie - dodają.

Kierowcy oraz piesi proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac oraz o dostosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
22℃
14℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
7.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro