Reklama
Reklama

Uwaga! Obowiązuje nowa organizacja ruchu na ul. Maratońskiej

fot. ZDM

Zmiany obowiązują od środy, 14 sierpnia, ale prace w tym rejonie nie zostały jeszcze zakończone.

Najważniejsze elementy nowej organizacji ruchu na ul. Maratońskiej to zamiana kierunków ruchu, wprowadzenie kontraruchu rowerowego i wyznaczenie miejsc parkingowych.

Kluczową zmianą na ul. Maratońskiej jest odwrócenie kierunków ruchu. Teraz wjazd z ul. Królowej Jadwigi w stronę ul. Olimpijskiej odbywa się jezdnią wschodnią, przy kompleksie biurowym. Natomiast ruch od ul. Olimpijskiej w kierunku ul. Królowej Jadwigi poprowadzony został jezdnią zachodnią, przy Multikinie - informuje ZDM.

Na obu jezdniach wprowadzono kontraruch rowerowy, a przy skrzyżowaniach z ul. Królowej Jadwigi i Olimpijską wyznaczone zostały śluzy bezpieczeństwa. Odwrócenie kierunków ruchu pozwoliło natomiast wyznaczyć miejsca parkingowe na wschodniej jezdni ul. Maratońskiej - dodaje.

Zmiany w tym miejscu obowiązują od środy, ale nie oznacza to końca prac. Uzupełnienia wymaga oznakowanie - na jezdni pojawią się "sierżanty" wskazujące kierunek ruchu rowerów, a oznakowanie pionowe dedykowane rowerzystom zostanie zastąpione znakami wrozmiarze "mini" - kończy ZDM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
22℃
14℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
7.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro