Reklama
Reklama

Nastolatkowie ukradli Opla Astrę. Zniszczyli kilka ogrodzeń a płonące auto porzucili w lesie

fot. Policja

18-latkowie za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W ubiegły weekend dyżurny pilskich policjantów odebrał zgłoszenie, że na terenie gminy Białośliwie z prywatnej posesji skradziony został samochód marki Opel Astra. Jak zaznaczył właściciel w aucie były kluczyki. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Po pewnym czasie na numer alarmowy 112 wpłynęła informacja, że na terenie gminy Białośliwie w lesie pali się samochód. Okazało się, że to pojazd Opel Astra. Nikt nie odniósł obrażeń, ale w pobliżu także nikogo nie było. Policjanci kontynuowali poszukiwania amatorów cudzych samochodów. Mundurowi na bieżąco analizowali wszystkie zebrane informacje i wpadli na trop sprawców - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy policji w Pile.

Policjanci zatrzymali dwóch 18-latków na terenie gminy Białośliwie w niedzielę 11 sierpnia br. przed południem. Przyznali się, że dzień wcześniej w godzinach wieczornych zabrali z posesji Opla Astrę i pojechali do Piły po kolegę. Gdy wracali, uszkodzili kilka ogrodzeń i w pewnym momencie z pojazdu zaczął wydobywać się dym. Nagle pojazd stanął w płomieniach. Mężczyźni porzucili auto w lesie i uciekli, zupełnie nie zdając sobie sprawy z istniejącego zagrożenia - dodaje.

Policjanci cały czas pracują nad wyjaśnieniem sprawy. Jak tłumaczą niewykluczone, że mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro