Reklama
Reklama

Pijany kierowca ciężarówki na A2. Do radiowozu prowadzony był w kajdankach

fot. WITD Poznań

Kierowca został zatrzymany do kontroli przez inspektorów WITD na autostradzie A2 w Lądku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Podczas kontroli prowadzonej na autostradzie A2 patrol inspekcji z Konina zatrzymał do rutynowej kontroli ciężarówkę z naczepą przewoźnika rosyjskiego. Inspektorka wyczuła zapach alkoholu od kierowcy, natomiast przy siedzeniu zauważyła butelkę po alkoholu.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Po przebadaniu kierowcy stwierdzono u niego w czasie pierwszego badania 1,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, zaś drugi pomiar wykazał 1,10 mg/l. Był to ewidentny stan nietrzeźwości - informują inspektorzy WITD w Poznaniu.

Po wykonaniu badania kierowca poinformował inspektorów, że musi iść wyłączyć światła w ciężarowce. Zgodzili się, jednak inspektorka udała się razem z nim. Kierowca nie chciał wrócić - jak powiedział chce pozostać przy swoim samochodzie.

Mimo wielokrotnych poleceń nadal odmawiał ich wykonania. Inspektorzy zakazali mu wchodzenia do samochodu z obawy, że zamknie się w kabinie. Został więc poinformowany, że jeśli nie pójdzie do samochodu służbowego, zostanie użyty wobec niego środek przymusu bezpośredniego. On jednak nadal nie reagował na polecenia i uparcie odmawiał ich wykonania. Wtedy inspektor sprawnym ruchem założył kierującemu kajdanki i zaraz potem kierowca już bez żadnych problemów, udał się do inspekcyjnego radiowozu, gdzie przeprowadzono dalsze czynności kontrolne - dodają inspektorzy.

Nietrzeźwy kierowca został przekazany do dalszych działań policjantom ze Słupcy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro