Reklama
Reklama

Najnowocześniejsza technologia w poznańskiej klinice InviMed

Klinika leczenia niepłodności InviMed w Poznaniu jako pierwsza w Wielkopolsce wprowadziła najnowocześniejszy system bezpieczeństwa - RI Witness. To system znakowania komórek jajowych, nasienia i zarodków, stosowany w najlepszych laboratoriach i klinikach in vitro na całym świecie.

Powszechnie stosowanym systemem bezpieczeństwa w laboratoriach jest tzw. zasada dwóch par oczu. Każde działanie jednego embriologa wymaga sprawdzenia i potwierdzenia poprawności przez drugiego. RI Witness służy dodatkowej kontroli, zapewniając jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa.

Nowoczesny system bezpieczeństwa

RI Witness to najnowocześniejszy system znakowania komórek rozrodczych i zarodków, który zapobiega potencjalnym błędom w identyfikacji materiału biologicznego. Z RI Witness korzystają najlepsze kliniki in vitro na całym świecie. Jako pierwsza w Wielkopolsce wprowadziła go klinika InviMed w Poznaniu, realizator programów dofinansowania in vitro w Poznaniu oraz w województwie lubuskim.

Jak działa RI Witness?

Każda para, która przystępuje do procedury in vitro, otrzymuje dedykowaną jej kartę RFID. Karcie przypisane są odpowiadające jej chipy, które umieszcza się:

• na pojemniku z nasieniem do inseminacji,
• na płytce z komórkami jajowymi pacjentki i na próbówce z plemnikami jej partnera przy procedurze in vitro,
• po przeprowadzeniu zapłodnienia pozaustrojowego na płytkach do hodowli i transferu zarodka.

Czytnik i ekran dotykowy RI Witness umieszczane są na każdym stanowisku roboczym, gdzie gamety i zarodki są przenoszone z jednego pojemnika do drugiego. Karty identyfikacyjne i chipy RFID wysyłają sygnały radiowe. Te trafiają do czytników znajdujących się na płytce roboczej urządzenia laboratoryjnego, na której znajduje się materiał biologiczny pacjentów.

System identyfikuje i weryfikuje materiał, uniemożliwiając pracę wtedy, gdy jest on niezgodny z kartą pacjentów. Jeśli na stole embriologa znajdą się właściwe komórki jajowe, ale niewłaściwe nasienie (lub odwrotnie), system uruchomi alarm i uniemożliwi dalsze działania. RI Witness uniemożliwia też podanie do transferu zarodka, który nie należy do danej pary. Natomiast w przypadku inseminacji eliminuje ryzyko podania niewłaściwego nasienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
29℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro