Reklama
Reklama

Za 1,5 roku Poznań ma mieć nową trasę tramwajową

fot. UM Poznań

W czwartek podpisano umowę z wykonawcą, który zajmie się rozbudową ulicy Unii Lubelskiej i budową tu nowej trasy tramwajowej do pętli przy ul. Falistej.

Miasto wybrało najkorzystniejszą cenowo ofertę firm Tor-Mel Sp. z o.o. i Terlan Sp. z o.o. - Jako jedyne zmieściły się w zakładanym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie budżecie 50 mln zł oferując wykonanie prac za kilkaset tysięcy mniej - informują urzędnicy. Zarówno Tor-Mel, jak i Terlan, znane są w Poznaniu. Pierwsze firma m.in. budowała trasę tramwajową od ulicy Podgórnej, przez most Świętego Rocha, do ulicy Jana Pawła II. Terlan to natomiast część grupy Aquanet.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Nowa trasa tramwajowa będzie przebiegać od ronda Żegrze do nowej pętli tramwajowo-autobusowej przy ulicy Falistej. Rondo Żegrze jest już przygotowane do inwestycji - zostało przebudowane w ramach modernizacji trasy na Górnym Tarasie Rataj. Ale inwestycja to nie tylko tory. - Na odcinku ul. Unii Lubelskiej od ronda Żegrze do nowej pętli przebudowane zostaną istniejące oraz wybudowane nowe chodniki i drogi rowerowe, a także podziemna infrastruktura: kanalizacja deszczowa, wodociągowa, gazowa, cieplna, elektryczna i telekomunikacyjna. Powstanie system monitoringu wizyjnego, zmodernizowana zostanie sieć elektroenergetyczna wysokiego napięcia.

Wszystkie prace mają być ukończone za 1,5 roku, a więc na początku 2021 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro