Reklama
Reklama

PKS Poznań: przewozy będą finansowane przez gminy i powiaty

fot. archiwum

Od 1 września poznański PKS znajdzie się pod pieczą Powiatu Poznańskiego.

O kiepskich wynikach finansowych poznańskiego PKS-u prezydent Poznania poinformował w marcu bieżącego roku. Nie wykluczano wówczas, że spółka może zostać zlikwidowana. Jacek Jaśkowiak wyjaśniał, że miasto nie będzie finansować przewozów autobusowych dla okolicznych gmin i powiatów, które w ogóle nie partycypują w kosztach. Likwidacja spółki oznaczałaby natomiast jeszcze większe korki w mieście.

Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni podjęli decyzję o przyszłości PKS Poznań. Od 1 września 2019 do grudnia 2020 organizacją przewozów będzie się zajmować Powiat Poznański. Z budżetu miasta do końca 2020 roku przekazanych zostanie 1,34 mln złotych na organizację przewozów. Z dniem 1 stycznia 2021 roku funkcjonować natomiast zacznie związek powiatowo-gminny, którego zadaniem będzie kontrolowanie przewozów i dopłacanie do ich funkcjonowania przez wszystkie zrzeszone w związku podmioty.

- Nie jest jeszcze znana dokładna siatka połączeń PKS Poznań. Obecnie oferowane kursy mają zostać utrzymane pod warunkiem, że będą przebiegać przez tereny gmin lub powiatów, które podpiszą porozumienie - informują urzędnicy.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna fala upałów: "miasto i mieszkańcy powinni adaptować się do zmian klimatu"
25℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro