Reklama
Reklama

Po śmiertelnym potrąceniu dziecka na Hetmańskiej ZDM pilnie wprowadza zmiany

W środę w rejonie skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Dmowskiego na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich zaczną być wprowadzane zmiany w organizacji ruchu.

To pokłosie śmiertelnego potrącenia przez tramwaj, do którego doszło tu na początku czerwca. Zginął 8-latek. Tuż po wypadku zapowiadano, że wprowadzone tu zostaną zmiany, które mają zwiększyć bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie. - Zgodnie z zatwierdzonym przez Miejskiego Inżyniera Ruchu projektem nastąpi poszerzenie azylu dla pieszych i wyłączenie pasa jezdni ul. Hetmańskiej (lewoskręt od strony ul. Głogowskiej), tak żeby piesi czuli się na tym skrzyżowaniu bezpieczniej - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

- Z uwagi na ograniczoną przestrzeń pasa drogowego, zamknięty zostanie lewoskręt z ul. Hetmańskiej w ul. Dmowskiego (dla kierowców jadących od ul. Głogowskiej). Aby dojechać do części ul. Dmowskiego trzeba będzie np.: jechać na wprost i skręcić w lewo na kolejnym skrzyżowaniu - w ul. Kolejową - dodaje.

ZDM zapowiada, że wraz z MIR będzie się przyglądać sytuacji na skrzyżowaniu. Nie jest wykluczone, że wprowadzone tu zostaną dodatkowe, doraźne rozwiązania.

W związku z prowadzonymi pracami, kierowcy od środy muszą się tu liczyć z utrudnieniami. Roboty mają potrwać do końca tygodnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro