Reklama
Reklama

Tajemniczy rurociąg na moście Świętego Rocha. "Strasznie to szpeci"

fot. Przemysław

Od początku lipca do naszej redakcji przychodzą maile od mieszkańców zastanawiających się czym jest tajemnicza rura ułożona na moście św. Rocha.

- Na całej długości mostu pojawiło się ogrodzenie, a zanim jakiś rurociąg. Czy nie można tej instalacji poprowadzić w jakiś sensowny sposób pod mostem, pod Wartą lub wybrać inną studzienkę - dopytuje Przemysław. - Moim skromnym zdaniem strasznie to szpeci. By było weselej na moście św. Rocha mamy teraz jeszcze drewniany mostek pozwalający przejść nad tym rurociągiem - dodaje. W tej sprawie napisał do nas również Marcin. - Czy wiedzą może Państwo co to za instalacje na moście św. Rocha - pyta.

Dorota Wiśniewska z Aquanetu przyznaje, że to ich sprawka. - Obecnie trwa renowacja kolektora pod ulicami Kórnicką i Piotrowo. Aby nie rozkopywać ulic w okolicy, zdecydowano się na ułożenie tymczasowego rurociągu do przepompowywania ścieków właśnie na moście Świętego Rocha - mówi. - To rozwiązanie chwilowe, prace mają potrwać do przełomu lipca i sierpnia. Później instalacja zniknie - dodaje.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna fala upałów: "miasto i mieszkańcy powinni adaptować się do zmian klimatu"
25℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro