Reklama
Reklama

Tajemniczy rurociąg na moście Świętego Rocha. "Strasznie to szpeci"

fot. Przemysław

Od początku lipca do naszej redakcji przychodzą maile od mieszkańców zastanawiających się czym jest tajemnicza rura ułożona na moście św. Rocha.

- Na całej długości mostu pojawiło się ogrodzenie, a zanim jakiś rurociąg. Czy nie można tej instalacji poprowadzić w jakiś sensowny sposób pod mostem, pod Wartą lub wybrać inną studzienkę - dopytuje Przemysław. - Moim skromnym zdaniem strasznie to szpeci. By było weselej na moście św. Rocha mamy teraz jeszcze drewniany mostek pozwalający przejść nad tym rurociągiem - dodaje. W tej sprawie napisał do nas również Marcin. - Czy wiedzą może Państwo co to za instalacje na moście św. Rocha - pyta.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Dorota Wiśniewska z Aquanetu przyznaje, że to ich sprawka. - Obecnie trwa renowacja kolektora pod ulicami Kórnicką i Piotrowo. Aby nie rozkopywać ulic w okolicy, zdecydowano się na ułożenie tymczasowego rurociągu do przepompowywania ścieków właśnie na moście Świętego Rocha - mówi. - To rozwiązanie chwilowe, prace mają potrwać do przełomu lipca i sierpnia. Później instalacja zniknie - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro