Reklama
Reklama

Trwa modernizacja ulic Taczaka i Garncarskiej. Zobacz jak postępują prace

fot. PIM

Jak deklarują Poznańskie Inwestycje Miejskie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Na ukończeniu jest przebudowa podziemnej infrastruktury w południowej części ulicy Taczaka. Na ulicy Garncarskiej, po zakończeniu prac związanych z siecią elektryczną i kanalizacją, rozpoczęto budowę chodników.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Jak informują PIM zakończeniu przebudowy sieci gazowej, ciepłowniczej, elementów kanalizacji ogólnospławnej oraz instalacji elektrycznych i teletechnicznych w południowej części ulicy Taczaka rozpoczęły się już prace związane z układaniem pierwszych warstw podbudowy pod nawierzchnię.

Ułożenie warstwy podbudowy z kruszywa umożliwi przełożenie ciągów komunikacyjnych i rozpoczęcie robót w północnej części ulicy - tłumaczy Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przebudowa obu ulic ma się zakończyć najpóźniej w marcu 2020 roku. Inwestycja będzie kosztowała niemal 8 mln zł. Po jej zakończeniu ulice Taczaka i Garncarska będą tzw. "strefą zamieszkania". Wjazd do strefy i wyjazd z niej odbywać się będą poprzez wyniesione przejazdy z ulic Kościuszki, Ratajczaka i Święty Marcin.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
22.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro