Reklama
Reklama

W weekend Poznań opanują triathloniści. Uwaga na zmiany w organizacji ruchu

fot. Jakub Walczak

W ostatni weekend czerwca odbędzie się Super League Triathlon Poznań.

Impreza tradycyjnie przyciągnie sportowców z kraju i całego świata. Centrum pływackich zmagań zawodników będzie jezioro Maltańskie, natomiast konkurencje biegowe i rowerowe będą rozgrywane wokół tego obiektu.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

To oznacza oczywiście zamknięcie części ulic i zmiany w komunikacji zbiorowej. O wszystkich utrudnieniach poinformował w swoim komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego. Szczegóły poniżej:

W związku z trasą rowerową triathlonu - w sobotę (29.06) w godzinach od 7:00 do 14:30 oraz w niedzielę (30.06) w godzinach od 7:00 do 14:00 zostanie wprowadzone całkowite wyłączenie ruchu kołowego na:

- odcinku ulicy Krańcowej: od ulicy Wiankowej do Warszawskiej;

- odcinku ulicy Warszawskiej: od św. Michała do granic miasta Poznania, a następnie wzdłuż drogi nr 92 do Swarzędza do skrzyżowania ulic Polna-Poznańska.

Ponadto w w/w terminach zostaną wprowadzone następujące ograniczenia w ruchu kołowym:

- na odcinku ulic Prymasa Hlonda i ul. Podwale (od ul. Smolnej do ronda Śródka) zostanie wyłączona z ruchu wschodnia jezdnia. Ruch będzie się odbywał dwukierunkowo jezdnią zachodnią;

- na odcinku ulicy Warszawskiej (od ronda Środka do ul. Św. Michała) zostanie wyłączona z ruchu północna jezdnia. Ruch będzie się odbywał dwukierunkowo jezdnią południową;

W związku z powyższym zostaną wprowadzone zmiany w organizacji transportu publicznego w najbliższy weekend i będą obowiązywały 29 czerwca (sobota), w godz. od ok. 9:00 do ok. 14:30 oraz 30 czerwca (niedziela), w godz. od ok. 10:00 do ok. 15:00.

LINIE TRAMWAJOWE

Linie nr 8 i 17: możliwe krótkie postoje na śluzie przy ulicy Krańcowej.

W sytuacji całkowitego zablokowania przejazdu tramwaju przez triathlonistów, decyzją służb Nadzoru Ruchu MPK Poznań i Policji może nastąpić tymczasowe skrócenie linii 8 i 17 do placu Wielkopolskiego i uruchomienie wahadłowej linii nr 28 w relacji: plac Wielkopolski - Termy.

LINIE AUTOBUSOWE

Linia nr 166

- od ronda Rataje autobus pojedzie tylko do przystanku Leszka, a następnie zostanie skierowany ul. Leszka i Chocibora do Dworca Poznań Antoninek.

Linia nr 157

- od ulicy Kórnickiej autobus pojedzie tylko do przystanku Leszka, a następnie skierowany będzie ulicami Leszka, Jaromira, Bożeny i Pustą do pętli Mogileńska.

Linia nr 184

- pozostaje na trasie objazdowej związanej z remontem na ulicy Baraniaka i Śródce (relacja rondo Rataje - rondo Śródka).

UWAGA! Wszystkie linie autobusowe o numeracji od 300 wzwyż oraz linie nr 173 i 185 oczekiwać mogą tymczasowo na przejazd na śluzie znajdującej się na ulicach Podwale/Zawady, ale autobusy kursują bez zmian tras.

Turystyczna linia nr 100 skrócona zostanie do ronda Śródka i nie pojedzie do Term oraz Zoo.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro