Reklama
Reklama

Zmiany w organizacji ruchu na Górnym Tarasie Rataj jednak nie od poniedziałku!

fot. PIM

Jak poinformowały Poznańskie Inwestycje Miejskie pierwsza ze zmian nastąpi 26 czerwca, a nie jak wcześniej zakładano 24 czerwca.

Prace związane z przebudową trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj wchodzą w kolejną fazę. W najbliższych dniach w rejonie skrzyżowania ulic Żegrze i Bobrzańskiej oraz Chartowo i Wiatracznej rozpocznie się układane nawierzchni asfaltowej. W najbliższym czasie organizacja ruchu zmieni się w tym miejscu czterokrotnie.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Od środy (26 czerwca, a nie jak wcześniej informowaliśmy 24 czerwca) wyłączona z ruchu zostanie południowa część skrzyżowania ul. Żegrze, Bobrzańskej i Chartowo. Objazd do ul. Chartowo zostanie poprowadzony ulicami Kurlandzką oraz Wiatraczną. Kierowcy chcący dojechać do osiedli mieszkaniowych w obrębie ul. Żegrze będą mieli taką możliwość. W tym celu będą musieli zawrócić tuż przed remontowanym fragmentem ulic. Dla przejazdu od ul. Chartowo w kierunku ul. Żegrze zostanie wydzielony jeden pas ruchu z możliwością prawoskrętu w ul. Wiatraczną oraz wyjazdu z ul. Bobrzańskiej w ul. Żegrze - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przepraszamy za niedogodności związane z prowadzeniem inwestycji - dodają.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w tym miejscu oraz o zwracanie uwagi na obowiązujące oznakowanie. O kolejnych zmianach PIM będą informowały na bieżąco.

Ze zmianami muszą się też liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej. Od najbliższej środy linia nr T1 funkcjonować będzie na skróconej trasie. Autobusy od ronda Starołęka dojeżdżać będą tylko do przystanku "Żegrze III". Następnie będą zawracać na zawrotce przez ul. Żegrze i podejmować kurs powrotny do ronda Starołęka. Przystanki "Os. Czecha" i "Os. Lecha" nie będą obsługiwane przez linię T1 - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM.

Autobusy linii nr 155 i 166 jadące w kierunku Zalasewa i Zielińca pojadą objazdem ulicami Inflancką i Piaśnicką do przystanku "Piaśnicka" i dalej trasami bez zmian. Pomijać będą przystanki "Milczańska" (będzie on wyłączony z użytkowania) i "Os. Czecha". Natomiast kierunku ronda Rataje autobusy będą kursować trasami bez zmian.

Autobusy linii nr 162 i 196 jadące w kierunku Krzesin pojadą objazdem od przystanku "Inflancka" ulicami Inflancką, Kurlandzką i Bobrzańską do ulicy Krzywoustego. Pomijać będą przystanek "Milczańska" (wyłączony z użytkowania). W kierunku ronda Rataje nadal obowiązuje dotychczasowa trasa - dodaje Smogulecka.

Autobusy linii nr 238 jadące w kierunku Franowa pojadą trasą zmienioną przez ulicę Kurlandzką zamiast ulicy Żegrze. Pomijać będą przystanki "Żegrze I", "Żegrze II" i "Żegrze III". W kierunku ronda Kaponiera trasa bez zmian. Zmienioną trasą - przez Kurlandzką, Piaśnicką, Chartowo - będzie kursowała również linia nr 245.

Na trasach objazdowych autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach - kończy Smogulecka.

Szczegółowy opis zmienionych tras:

Linia T1

RONDO STAROŁĘKA - Hetmańska - Żegrze - ŻEGRZE III

Linie nr 155 i 156

RONDO RATAJE - ... - Inflancka - Piaśnicka - Chartowo - ... - ZALASEWO/ZIELINIEC

Powrót bez zmian

Linie nr 162 i 196

RONDO RATAJE - ... - Inflancka - Kurlandzka - Bobrzańska - Krzywoustego - ... - KRZESINY - ... - RONDO RATAJE

Odcinek Krzesiny - Rondo Rataje bez zmian

Linia nr 238

RONDO KAPONIERA - ... - Inflancka - Kurlandzka - ... - SZWAJCARSKA SZPITAL/FRANOWO

Powrót bez zmian

Linia nr 245

STAROŁĘKA - Forteczna - Obodrzycka - Kurlandzka - Piaśnicka - Chartowo - Dymka - ... - MOGILEŃSKA.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
10℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.59 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro