Reklama
Reklama

W Poznaniu otwarto centrum serwisowe dla... czołgów. To pierwsze takie miejsce w Polsce

fot. WUW Poznań

Centrum Serwisowo-Logistyczne czołgów Leopard 2 powstało na terenie Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych.

Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się we wtorek. Jego zadaniem jest utrzymywanie w pełnej sprawności czołgów Leopard 2 stanowiących część wyposażenia Sił Zbrojnych RP. - W skład centrum wchodzi nowoczesna hala wyposażona w specjalistyczną infrastrukturę, Centrum Zespołów Napędowych przeznaczone do projektowania i budowy, Autoryzowane Centrum Serwisowe, Magazyn Buforowy oraz Centrum Szkolenia Specjalistycznego zapewniające szkolenia w zakresie obsługi pojazdów - informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Poznańskie centrum kosztowało około 46 milionów złotych. Dodatkowo w magazynach znajdują się części o wartości 15 mln złotych. Już teraz w obiekcie naprawianych jest 25 czołgów. W przyszłym roku ma ich być o 5 lub 10 więcej, a w kolejnym o następne 10 więcej.

Podobny obiekt zostanie w najbliższych miesiącach otwarty w zakładach Bumar-Łabędy. W samym Poznaniu otwarcie centrum pozwoliło WZM na zatrudnienie dodatkowych 30 osób.

- 128 Leopardów 2A4 z nadwyżek Bundeswehry zostało dostarczonych Polsce w latach 2002-03. W 2013 r. zamówiono kolejnych 119 używanych czołgów Leopard 2 (14 w wersji A4 i 105 w wersji A5) - ostatnia partia Leopardów 2A5 dotarła do Polski w 2015 roku - informuje forsal.pl.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wraca lato! Od środy w Poznaniu ponownie zacznie robić się cieplej
20℃
15℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro