Reklama
Reklama

Przyjechał autostopem, by ukraść komputer

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

37-letni mieszkaniec Gostynia został zatrzymany na gorącym uczynku.

Po tym, jak dyżurny śremskiej policji został powiadomiony o ujęciu w jednym ze sklepów sprawcy kradzieży na miejsce natychmiast udał się patrol.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 37-latek z Gostynia przyjechał do Śremu autostopem i udał się do sklepu z komputerami. Tam powiedział, że chce kupić komputer dla dziecka. Właściciel sklepu przedstawił więc mężczyźnie ofertę, jednak ten nie zdecydował się na żadną propozycję, tylko powiedział, że rozejrzy się jeszcze po sklepie. W pewnym momencie, kiedy właściciel przyjmował paczki od kuriera to zauważył, że mężczyzna zainteresowany komputerami pochylił się przy regale z tym sprzętem, a następnie zaczął się oddalać - relacjonuje nadkom. Ewa Kasińska, oficer prasowa policji w Śremie.

Zaniepokoiło to czujnego właściciela sklepu. Nagle zauważył on, że wychodzący mężczyzna trzyma pod kurtką komputer stacjonarny. Szybko zamknięto na klucz drzwi wejściowe do sklepu i wezwano policję - dodaje.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut usiłowania kradzieży komputera o wartości 699 złotych, do którego się przyznał. 37-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
12.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro