Reklama
Reklama

Znów będzie można zwiedzać podziemia Kaponiery Kolejowej!

fot. Maciej Kopiński / archiwum

Na wszystkich chętnych od 20 czerwca, w każdy weekend i święto, aż do 30 września czeka szereg wydarzeń.

Chętni będą mogli nie tylko zwiedzić podziemia Kaponiery Kolejowej, ale też wziąć udział w wielu przygotowanych atrakcjach. Tym razem terminów i atrakcji będzie znacznie więcej, bo oprócz zwiedzania z przewodnikiem planowane są różnorodne warsztaty, gry czy koncerty - tłumaczy Szymon Dąbrowski z zespołu gramiejska.pl

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Przypomnijmy. Kaponiera Kolejowa została wybudowana w 1872 i była elementem twierdzy poligonalnej, którego celem była ochrona torów kolejowych. Umocnienia zostały częściowo rozebrane przy okazji budowy ronda Kaponiera, a ocalała część na lata zniknęła pod rondem i znana była głównie miłośnikom historii i fortyfikacji. To właśnie pasjonaci fortyfikacji upomnieli się o remont pruskich umocnień przy okazji ostatniej przebudowy ronda Kaponiera.

Remont zakończył się w 2017 roku, ale do 2018 roku poznaniacy mogli oglądać wnętrza Kaponiery przez przeszklone łuki. Sytuacja zmieniła się przy okazji ubiegłorocznych Dni Twierdzy Poznań. Poznaniacy po raz pierwszy mogli zwiedzić obiekt i wysłuchać prelekcji na jego temat.

Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć tutaj. W przypadku niektórych propozycji ilość miejsc jest ograniczona i wymaga wcześniejszej rezerwacji - informują organizatorzy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
18.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro