Reklama
Reklama

W niedzielę bieg Lotto Poznański Czerwiec'56. Uwaga na zmiany w komunikacji zbiorowej

fot. ZTM

W niedzielę, 23 czerwca, odbędzie się bieg Lotto Poznański Czerwiec'56.

Impreza mająca upamiętnić bohaterów wydarzeń z 1956 roku rozpocznie się w rejonie zajezdni przy ul. Gajowej, a metę przewidziano na terenie HCP.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

W związku z wydarzaniem ZTM informuje o wprowadzeniu następujących zmian w komunikacji zbiorowej:

- W nocy z 22 na 23 czerwca br. 2019 r. linie autobusowe nr 239 i 241 pojadą (w obu kierunkach) objazdem przez ulice Zeylanda i Bukowską.

- 23 czerwca br. od pierwszych kursów linia tramwajowa nr 2 kursować będzie z pominięciem ul. Zwierzynieckiej i Kraszewskiego, czyli przez Roosevelta i Dąbrowskiego.

- 23 czerwca pierwszy kurs linii nr 0 (o 11.50 z Madalińskiego) zostanie wykonany z pominięciem ulic Kraszewskiego i Zeylanda - tramwaj pojedzie ulicami Dąbrowskiego i Roosevelta.

- Linia nr 160 od momentu wprowadzenia zmian do udrożnienia ul. Nowowiejskiego pojedzie ze Strzeszyna stałą trasą do al. Wielkopolskiej, a następnie ulicami Pułaskiego, Przepadek, Kutrzeby, Północną, Garbary do pętli Garbary (powrót przez Armii Poznań, Pułaskiego do Alei Wielkopolskiej).

- Linia nr 171 od momentu zamknięcia ulic Dolnej Wildy, Wspólnej i Rolnej aż do ich udrożnienia zostanie skrócona do przystanku Rolna (przystanek linii nocnych, za skrętem z Rolnej w Hetmańską). Następnie autobus skręci w prawo w 28 Czerwca 1956r. i wróci na trasę w kierunku Wichrowego Wzgórza.

- Linia nr 174 w stronę Orła Białego od Małych Garbar pojedzie Estkowskiego i Jana Pawła II do ronda Rataje i dalej po swojej trasie. Powrót bez zmian trasy.

-Linia nr 176 zrealizuje następujący objazd: Os. Dębina - Łozowa - tunel Czechosłowacka - Górecka - Hetmańska - do przystanku Rolna (przystanek linii nocnych za skrzyżowaniem z ul. Rolną). Następnie pojedzie trasą: Hetmańska - Górecka - Czechosłowacka - Łozowa - Os. Dębina.

- Linia nr 190 od strony Os. Sobieskiego zostanie skrócona do pętli Garbary.

- Linia nr 603 od strony Lubonia pojedzie ulicami Łozową, Czechosłowacką (tunel), Jesionową, Opolską do pętli autobusowej Dębiec ("duża pętla").

Autobusy na trasach objazdowych będą się zatrzymywać na wszystkich istniejących przystankach linii dziennych i nocnych. Powrót na stałe trasy będzie następował po przywróceniu stałej organizacji ruchu.

Przewidziano także utworzenie śluz w miejscach, gdzie będą przecinać się trasy autobusowe i biegu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro