Reklama
Reklama

Przebudowa torowiska na ulicach Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956r.: wniosek został złożony!

Wizualizacja | fot. ZTM

Po otrzymaniu zezwolenia a na realizację inwestycji drogowej będzie można rozpocząć postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę przebudowy fragmentu torowiska na ulicach Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 roku.

Wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) został złożony w Urzędzie Miasta Poznania. Inwestycja obejmuje przebudowę fragmentu wyeksploatowanego już torowiska tramwajowego na ulicach Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956r., a dokładniej na odcinku od skrzyżowania Wierzbięcic z ul. ks. Jakuba Wujka do skrzyżowania ul. 28 Czerwca 1956 r. z ulicami Kilińskiego i Krzyżową - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Dzięki inwestycji ma powstać torowisko o nowoczesnych parametrach technicznych i technologicznych, pozwalających na osiągnięcie odpowiedniej trwałości i stabilności - mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. Zwiększy się bezpieczeństwo i komfort podróżowania, a poprzez ograniczenie emisji drgań i hałasu także jakość życia osób mieszkających w pobliżu trasy. Ponadto infrastruktura przystankowa zostanie przebudowana ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami. -dodaje.

W ramach inwestycji planuje się m.in. przebudowę istniejącej i budowę nowej sieci trakcyjnej, modernizację istniejących i budowę nowych przystanków tramwajowych, autobusowych i tramwajowo-autobusowych a także przebudowę kolizyjnej infrastruktury drogowej czy budowę parkingów B&R.

Po otrzymaniu wnioskowanej decyzji realizująca inwestycję spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie będzie mogła ogłosić postępowanie na wykonanie prac - wyjaśnia Jan Gosiewski. Ogłoszenie przetargu planowane jest jeszcze w tym roku, natomiast rozpoczęcie prac budowlanych w 2020 roku - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro