Reklama
Reklama

Ogromny pożar starego kina w Murowanej Goślinie. Z ogniem walczy 18 zastępów strażaków

fot. Krzysztof Czub

Do pożaru doszło przed godziną 15.

O pożarze starego, nieczynnego już kina w Murowanej Goślinie poinformowali nas Czytelnicy. Poważny pożar w Murowanej Goślinie przy rynku. Dużo straży i policji - pisze jeden z nich. Płonie opuszczone kino w Murowanej Goślinie - dodaje Czytelniczka.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Jak mówi mł. bryg. Sławomir Brandt, oficer prasowy wojewódzkich strażaków - pali się pustostan przy ulicy Podgórnej. Na miejscu jest naszych 18 zastępów. Strażacy gaszą pożar z zewnątrz, ponieważ ze względu na zły stan konstrukcji budynku nie ma możliwości, by wejść do środka - relacjonuje rzecznik.

Do tej pory nie ma informacji, by w zdarzeniu ktoś ucierpiał.

 • Aktualizacja
  wtorek, 18.06.2019 r., godz. 17.09
  Aktualizacja
  wtorek, 18.06.2019 r., godz. 17.09
  Według informacji reportera Pulsu Dnia Telewizji WTK, który jest na miejscu właśnie zawalił się dach budynku. Akcja strażaków cały czas trwa. Nie ma informacji, by ktoś został poszkodowany.
 • Aktualizacja
  wtorek, 18.06.2019 r., godz. 17.50
  Aktualizacja
  wtorek, 18.06.2019 r., godz. 17.50
  "Obecnie w tym miejscu mamy około 18 zastępów-to jest łącznie około 60 strażaków nie tylko z Państwowej Straży Pożarnej, ale też z OSP oraz wojskowej straży pożarnej. W tej chwili mamy sytuację opanowaną, trwa dogaszanie. Niestety nasza akcja potrwa jeszcze długo, ponieważ zawaliła się część konstrukcji"-mówi mł. bryg. Jarosław Zamelczyk, zastępca komendanta miejskiego PSP w Poznaniu. I dodaje, że do tej pory nie ma informacji, by w opuszczonym budynku ktoś przebywał. Mimo tego obiekt zostanie dokładnie sprawdzony.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro