Reklama
Reklama

Po tragicznym wypadku na Hetmańskiej: ma być bezpieczniej m.in. przy szkołach. Będą ograniczać dojazd samochodów

Po tragicznym potrąceniu 8-latka przez tramwaj miasto zapowiada wprowadzenie kolejnych zmian w organizacji ruchu m.in. przy szkołach.

O tym, że po wypadku na pewno pojawią się zmiany na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego, pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu TUTAJ. Poszerzone zostaną m.in. azyle dla pieszych, zawężone będą pasy jezdni ulicy Hetmańskiej, a lewoskręt w Dmowskiego (jadąc od Głogowskiej) zostanie zlikwidowany. - Opracowywane są także zmiany projektów sterowania sygnalizacją świetlną na tym oraz na sąsiednim (Hetmańska-Kolejowa) skrzyżowaniu. Powodem jest zwiększona liczba pojazdów skręcających w lewo w ul. Kolejową, które dotychczas zjeżdżały bezpośrednio z ul. Hetmańskiej w ul. Dmowskiego - wyjaśniają urzędnicy.

Modyfikacje czekają również organizację ruchu na ulicy Głogowskiej od mostu Dworcowego do ulicy Ściegiennego, z naciskiem na rejon Rynku Łazarskiego. - Poszerzone i wydłużone zostaną platformy przystankowe oraz azyle dla pieszych. Pozwoli to nie tylko poprawić bezpieczeństwo, ale też przystosować przystanki do 45-metrowych tramwajów, które Miasto zamierza w najbliższych latach kupić - dodają.

Niezależnie od tego wciąż prowadzony jest program "Bezpieczna droga do szkoły". Jednym z jego założeń jest uporządkowanie parkowania. - Okolice poszczególnych szkół podstawowych zostały objęte audytem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dyrektorzy placówek otrzymali ankiety, w których mogli się wypowiedzieć na temat ruchu pojazdów w swoim rejonie. Analizowano też zgłoszenia mieszkańców, rodziców i ich uwagi dotyczące ruchu drogowego.

Przygotowano listę 20 szkół, przy których w pierwszej kolejności zajdą lub już zaszły zmiany. Chodzi m.in. o podstawówki w rejonie ulic Bosej i Fabianowo. Audyt trwa w 28 kolejnych podstawówkach. Ma się zakończyć do końca roku. - Obecnie trwają także prace analityczne nad kolejnym programem związanym z obsługą szkół. Jego głównym celem będzie ograniczenie, tam gdzie jest to możliwe, ruchu samochodowego wynikającego z dowożenia dzieci bezpośrednio pod drzwi szkoły. Zwiększy to bezpieczeństwo pieszych w tych ważnych rejonach. Projekt ma być uruchomiony pilotażowo - kończą.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
32℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro