Reklama
Reklama

Zbyt duży pojazd nienormatywny. Ponad 30 tysięcy złotych kar

fot. WITD

Niezgodny z przepisami transport zakończył się bardzo wysokimi karami dla pewnego przedsiębiorcy.

Funkcjonariusze gnieźnieńskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili wraz z policjantami działania w ramach akcji "Smog". W pewnym momencie zauważyli jednak pojazd nienormatywny i pilotujący go samochód.
Oba pojazdy skierowano na punkt kontrolny. Tam okazało się, że szerokość ładunku wynosiła 3,71 metra i już to spowodowało, że w stosunku do przedsiębiorcy zostało wszczęte postępowanie administracyjne. To nie był jednak koniec wykroczeń.
Tylko z ustawy o transporcie drogowym nałożono 8500 zł kar, m.in. za nieprawidłowości związane z tachografem czy przekroczenie dopuszczalnej szerokości ładunku.

- Rejestr kar na jednej ustawie się nie skończył, ponieważ odnotowano także naruszenia z ustawy prawo o ruchu drogowym na sumę 22.000 złotych. I tak: brak zezwolenia kategorii VII (15.000 złotych) - kierowca posiadał tylko zezwolenie kategorii III, które nie tylko było nieodpowiednie, ale i nieważne, brak wymaganej liczby pojazdów wykonujących pilotowanie (3.000 złotych), brak wymaganego wyposażenia lub oznakowania pojazdu wykonującego pilotowanie (2.000 złotych), brak wymaganego szkolenia (2.000 złotych) - relacjonował Piotr Laskowski z WITD.

Wykryto także i nieszczelny układ pneumatyczny przyczepy i różny bieżnik opon na drugiej osi. Kierowca, będący jednocześnie przedsiębiorcą, stracił dowody rejestracyjne ciągnika i naczepy, a zestaw trafił na parking strzeżony.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w Wielkopolsce mogą występować burze z gradem
26℃
19℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro