Reklama
Reklama

Winogrady: niedopałek wpadł do mieszkania przez balkon. "Sytuacja mogła się skończyć tragicznie"

fot. Czytelniczka

Mieszkanka wieżowca na Winogradach apeluje do swoich palących papierosy sąsiadów, by nie wyrzucali niedopałków przez okna.

Mieszkam w wysokim wieżowcu na Winogradach. W pierwszym tygodniu upałów w Poznaniu wpadł nam do mieszkania przez otwarte drzwi "balkonowe" niedopałek papierosa "sąsiada/sąsiadki z góry". Sytuacja mogła się skończyć tragicznie, ponieważ niewiele brakowało a niedopałek (który jak widać po nadpalonym panelu się jeszcze tlił) spadłby na zasłonę! Gdybym wiedziała, kto jest tak nieodpowiedzialny i bezmyślny, albo po prostu głupi, porozmawiałabym osobiście. W bloku od tej strony jest 78 mieszkań... dlatego rozwiesiłam kartki, aby uświadomić ludzi jakie mogą być skutki tak bezmyślnego zachowania. Oczywiście kartki zostały częściowo pozrywane już po paru dniach... - pisze nasza Czytelniczka.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Z tego co wiem, nie tylko ja na Winogradach mam podobny problem: pety na balkonach, nadpalone doniczki, ZNISZCZONE PRANIE, stopione flagi, zaśmiecone trawniki to tematy, które dotyczą praktycznie od każdego mieszkańca... A to tylko przez bezmyślność palących mieszkańców... jak napisałam w ogłoszeniu - SŁOIK NIC NIE KOSZTUJE!!! A uchroni od zniszczeń i od tragedii!!! Palisz? To pal ale naucz się po sobie sprzątać - dodaje.

Mieszkanka Winograd swój apel zamieściła też na profilu na Facebooku "Winogrady - nasza dzielnica", by jak mówi "ma to dać ludziom coś do myślenia. Pod postem pojawiły się już opinie na ten temat innych mieszkańców.

Przypominamy, że zgodnie z regulamin użytkowania budynków i lokali Spółdzielni Mieszkaniowej "Winogrady" "zabrania się wyrzucania przez okno oraz z balkonu jakichkolwiek przedmiotów, śmieci, odpadów, niedopałków itp.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro